banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

İş dünyasını buluşturan iftar

Kırıkkale Ticaret Odası tarafından düzenlenen iftar yemeği bürokratından siyasetçisine, iş adamından sivil toplum kuruluşu temsilcisine toplumun tüm kesiminden kişi ve kuruluşu bir araya getirdi.

21 Haziran 2017 Çarşamba 19:17
Bu haber 193 kez okundu
 İş dünyasını buluşturan iftar

Ticaret Odası’nın iftarına büyük ilgi

Beyaz Saray’da düzenlenen iftar yemeğine siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının tanınmış isimleri katıldı. Geniş katılımla gerçekleştirilen iftar yemeğinde Ticaret Odası Başkanı Ahmet Varlı ve Meclis Başkanı Ömer Akçelik misafirleri kapıda karşıladı. Vali M. İlker Haktankaçmaz, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can ve Mehmet Demir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy, Rektör Yardımcısı Hakan Kocamış, il müdürleri, oda başkanları ve tanınmış iş adamlarının katıldığı yemek ney dinletisinin akabinde okunan ezanla başladı. Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen iftar yemeğinde uzun süredir bir araya gelemeyen eski dostlarda bol bol hasret giderdiler. İlginin oldukça yüksek olduğu iftar yemeğinin her yıl geleneksel olarak düzenleneceği bildirildi. 

Vekillerden teşekkür konuşması

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, programlarına teşrif eden davetlilere teşekkürlerini iletti. İftar yemeğinde konuşma yapan Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can ve Mehmet Demir'de, Kırıkkale esnaf ve sanayicilerinin ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Milletimiz büyük bir kahramanlık gösterdi

Kürsüye davet edilen Vali Haktankaçmaz'da, Ülkemizin üreten gücü, pek çok aileye ekmek götürülmesine vesile olan sanayiciler ve ticaret erbabının, Kırıkkale içinde çok önemli bir güç, çok önemli bir unsur olduğunu belirtti. 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylara da değinen Vali Haktankaçmaz, “Ülkemiz 15 Temmuz gecesi bir uçurumun eşiğinden döndü. O gece bütün Türk milleti, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizi deyim yerindeyse ipten aldı. O gece milletimiz büyük bir kahramanlık göstererek yapılması gerekenleri yaptı.”dedi. 

İş adamlarımızla mucize yarattık

15 Temmuz gecesi yapılan mücadelenin daha sonra ekonomik anlamda da devam ettirildiğini vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “15 Temmuz gecesi saldıranlar, saldırılarını sonraki günlerde de ekonomik saldırılar şeklinde devam ettirdi. Ama milletimiz, sanayicimiz, üreten kesimimiz bunlara da direndi. Böyle büyük bir sıkıntı atlatan bir ülkede, yüzde 5’lik bir büyüme oranı yakalandı. Bunun adı tek kelimeyle mucizedir. Türk sanayicisinin, Türk işadamının yarattığı bir mucizedir.”dedi. İftar programı, İl Müftüsü Şahin Yıldırım'ın yaptığı duanın ardından sona erdi. Haber-Foto: Mehmet Ali Soyer

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV