banner52
14 Şubat 2016 Pazar

Ebediyete uğurladık…

Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruldu

Kırıkkale’de Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruldu. Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, “İlimizin tarım ve hayvancılıkta potansiyeli yüksek olup bu faaliyetlerin daha etkin ve verimli yürütülmesi için çiftçi örgütlenmelerine ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

03 Mayıs 2013 Cuma 19:42
Bu haber 715 kez okundu
Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruldu

BOSTANCI YÜRÜTECEK
Kırbaş yaptığı açıklamada, “İlimizde daha önce kurulan Delice Üzüm Üreticileri Birliği ve Sulakyurt Kanola Üreticileri birliğinden sonra İlimizin ihtiyacı olan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Bakanlığımızın 03.04.2013 tarih ve 904 sayılı olurlarıyla kurulmuştur. 5200 sayılı Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu çerçevesinde kurulan Kırıkkale ve İlçelerinde faaliyet gösterecek olan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Geçici Yönetim kurulu başkanlığı Veteriner Hekim Yusuf Bostancı tarafından yürütülmektedir” dedi.
“ÇALIŞMALAR DAHA ETKİN YÜRÜTÜLMELİ”
Kırıkkale’de tarım ve hayvancılıkta potansiyeli yüksek olup bu faaliyetlerin daha etkin ve verimli yürütülmesi için çiftçi örgütlenmelerine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Kırbaş, “Kurulan Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin görevleri arasında üyelerin ürettikleri ürünlerle ilgili piyasa araştırmaları yapmak ve yaptırmak, üyelerinin ürünlerine pazar bulmak, ürünlerin pazara arzını düzenlemek, üyelerine üretim teknikleri, hasat, depolama ve paketleme konularında teknik destek sağlamak, eğitim ve yayım hizmeti vermek, danışman hizmeti sağlamak, ürün kalitesini iyileştirici tedbirler almak ve ürün standartlarını uygulamak bulunmaktadır.
“ÜRETİCİLERE FAYDA SAĞLAYACAK”
Ayrıca çiftlik düzeyinde yapılan tarımsal uygulamaları izlemek, kayıtlarını tutmak ve belge düzenlemek, paket ve ambalajlarla ilgili standartların uygulanmasını sağlamak, üyeleri adına ürün depolanmasına, gerektiğinde bu amaçla depo kiralanmasına yardımcı olmak, ürünlerin tanıtımıyla ilgili faaliyetlerde bulunmak, ürünlerle ilgili her türlü kaydı tutmak, ülkemizin kabul ettiği uluslararası ürünlere özgü ortak piyasa düzenlemelerinin gerektirdiği görevleri yürütmek bulunmaktadır.İlimizde Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulması her bakımdan üreticilerimize fayda sağlayacaktır. Çiftçi Örgütlenmesi olarak 1163 sayılı Kooperatifler Kanuna göre 41 adet Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 2 Adet Sulama Kooperatifi ile Islah amaçlı olarak 1 Adet Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği,1 Adet Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve 1 Adet Arı Yetiştiricileri Birliği kurulmuştur” dedi.


Haber Merkezi

    Yorumlar

banner123
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 13 Şubat 2016 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 12 Şubat 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner101