banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

1734 yabancıya sosyal uyum yardımı

Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’na Sosyal Uyum Yardımı için müracaat eden 4 bin 572 yabancının durumları incelenerek kriterleri sağlayan bin 734 yabancının bu yardım programından yararlanmasının uygun görüldüğünü bildirdi.

18 Haziran 2017 Pazar 16:58
Bu haber 146 kez okundu
 1734 yabancıya sosyal uyum yardımı

Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Programı programı hakkında açıklama da bulunan Vali M. İlker Haktankaçmaz, “Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardım Programı, AB mali kaynakları ile finanse edilen süreli ve nakdi bir yardım programıdır. Yardımdan faydalanma şartları Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Kızılay, WFP ve ECHO tarafından belirlenmekte, başvuruların alınmasından, ödeme listesinin oluşturulmasına kadar işlemler Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Kızılay Hizmet Merkezleri tarafından, ödeme süreçlerine ilişkin iş ve işlemler ise, Kızılay ve WFP tarafından yürütülmektedir. Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardım Programı kapsamında 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Kapsamında Geçici Koruma, Uluslararası koruma başvurusunda bulunan, uluslararası koruma statüsüne sahip ve İnsani İkamet İzni bulunan yabancılara Kızılay Kart aracılığıyla kişi başına aylık 120 TL olmak üzere ayda bir düzenli nakdi ödeme yapılmaktadır.”dedi.
1734 kişi yardım almaya hak kazandı
Sosyal Uyum Yardımı için 1734 yabancının başvursunun Kabul edildiğini de belirten Vali Haktankaçmaz, “Kırıkkale Merkez İlçede ikamet eden ve Sosyal Uyum Yardımı için müracaat eden 4 bin 572 yabancının durumları incelenerek kriterleri sağlayan 1734 yabancının bu yardım programından yararlanması  uygun görülmüştür. Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardım Programı başlangıcında %33 oranında yardım yapılması planlanmıştır. Türkiye geneli bu yardım programından yararlanma oranı %25 iken İlimizde  ikamet eden  yabancılar %37 oranında  bu  yardım   programından yararlanmaktadır. Yardımı kabul edilen yabancılar konu hakkında 168 nolu Kızılay Çağrı Merkezinden bilgi alabilmektedir. Hak sahibi yabancılara 45 gün içerisinde Halk Bankası'ndan teslim edilecek olan Kızılay Kart aracılığıyla ödemeler yapılmaktadır.”ifadelerinde bulundu. Haber:Mehmet Ali Soyer

 

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV