banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Aile eğitimleri başladı

Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ‘Aile Eğitimi’ kapsamında düzenlediği eğitim programının açılış toplantısı il müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirdi.

23 Mayıs 2017 Salı 19:56
Bu haber 157 kez okundu
Aile eğitimleri başladı

Alanda donanımlı bir şekilde hizmet verecekler

Program açılışına Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Aile ve Toplum Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Beder Şen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Güngüneş, Milli Eğitim Müdür Yrd. Adnan Şener ve sertifika eğitimini alacak meslek elemanları katıldı. Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice Uğurlu; aile eğitim programının içeriğinden bahsederek, eğitici kadrosunun bu alanda faydalı olabilecek akademisyenlerden oluştuğunu, eğitim bitiminde eğiticilerin, alanda donanımlı bir şekilde hizmet vereceklerini söyledi. Uğurlu, paydaş kurumlar ile bu alanda birlik içerisinde eğitimlerin yaygınlaşması adına çalışmaların devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Ailelere büyük katkı sağlayacak

Aile eğitimlerinin koruyucu ve önleyici hizmet alanında önemli bir adım olduğunu ifade eden Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Beder Şen, “Aile eğitim programının yaygınlaşması ülkemizde koruyucu önleyici hizmet alanında önemli bir adımdır. Koruyucu Önleyici Hizmet alanında eksiklikler var. Kırıkkale ili için bu alanda başlatılan eğitimin ailelere büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bu konuya gereken hassasiyetin gösterilmesinden dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

Duygusal zekanın iletişimdeki yeri çok önemli

Aile içerisindeki iletişimin öneminden bahseden Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan da; aile içerisinde iletişim önemine vurgu yaparak, duygusal zekanın iletişimdeki yerinden söz etti. Özkan, aile birliğinin korunması gerektiğini ve bu kapsamda eşlerin sağlıklı iletişim kurabilmeleri adına aile içerisindeki rol paylaşımları konusunda dikkat edilecek hususlar hakkında bilgiler verdi.

Aile Eğitici Eğitimleri

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim bilimleri Fakültesi, Psikolojik, Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlileri ve Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Formatörler tarafından gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden toplam 23 meslek elemanın hafta boyunca sürecek 30 saatlik eğitim sonunda katılımcılara eğitici eğitimi sertifikası verilecek. Aile eğitimi; gündelik hayatın bütününü kuşatan iletişim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarında konuları içeriyor. Haklarını ve sorumluluklarını bilen; demokratik değerlere ve insan haklarına saygılı; beden, zihin, ahlak, duygu bakımından dengeli ve sağlıklı gelişen; yaşadığı çevreye duyarlı; yapıcı, yaratıcı ve verimli bireylerin yetişmesi amaçlanıyor. Haber-Foto:Haber Merkezi

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV