banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Aydın, Yeşil Vadiyi Başbakana anlattı

ASİAD Onursal Başkanı ve BA Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırıkkale mitinginde kendisine eşlik ettik.

09 Nisan 2017 Pazar 18:10
Bu haber 425 kez okundu
Aydın, Yeşil Vadiyi Başbakana anlattı

17 Nisan’da çok daha aydınlık bir Türkiye’ye uyanacağız

Aydın, 16 Nisan’da Anayasa değişiklik paketinin kabulüyle gerçekleşecek sistem değişikliği sayesinde Türkiye’nin önünde; artık onu kimsenin durduramayacağı yeni bir dönemin açılacağını savundu.  2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmanın şartının, yeni ve sivil bir anayasa ile geçilecek Cumhurbaşkanlığı sistemi ve “güçlü lider” olduğunu savunan Aydın, şöyle dedi: “17 Nisan’da çok daha aydınlık bir Türkiye’ye uyanacağız. Ülkenin birliği, beraberliği, selameti için şart olan sistem değişikliği; ‘güçlü lider müessesesinin ve ‘lider Türkiye’nin önünü açacak. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle, milletin seçtiği irade tüm vesayetlerden kurtulacak, yönetimde çift başlılık son bulacak, Büyük Türkiye’nin önü açılacak. Türkiye, milletin seçtiği güçlü liderle, tarih sahnesindeki o güçlü yerini yeniden alacak. Dünyaya örnek medeniyetimiz tekrar dirilecek. Yeni dönemde ekonomimizin önü açılacak, demokratikleşme ve kalkınma alanında atağa geçecek Türkiye’yi artık kimse tutamayacaktır. Aynı zamanda İslam dünyası için de yeni bir dönem başlayacak. Erdoğan liderliğinde İslam medeniyeti yeniden yükselişe geçecektir.”

 Başbakana Yeşil Vadi’nin son durumunu anlattı 

Miting öncesi ve sonrasında Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelen Barış Aydın, Yeşil Vadi Projesinin son durumu hakkında bilgi verdi. Projenin aksayan yanlarıyla ilgili detaylı bilgiler sunan Aydın, olumlu geri dönüş sinyalleri aldı. Konuyu ilgiyle dinleyen Başbakan Binali Yıldırım ise ilgili kurum ve kuruluşlarla bağlantıya geçilmesi ve projenin kısa sürede tamamlanması için talimatlar verdi.

 

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV