banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Bizler sizinle güçlüyüz

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, bugün Türkiye’de huzurlu bir ortamın olmasının şehitlere borçlu olduğunu belirterek, şehitlerin bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne çok önemli katkıları olduğunu söyledi.

09 Temmuz 2017 Pazar 17:32
Bu haber 148 kez okundu
 Bizler sizinle güçlüyüz

DERNEK FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Rıfat Öcal ve beraberindeki Şehit Aileleri ve Gaziler, Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.  Kabulden dolayı Vali Haktankaçmaz’a teşekkür eden Dernek Başkanı Öcal, Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi sundu. Haktankaçmaz, bugün Türkiye’de huzurlu bir ortamın olmasının şehitlere borçlu olduğunu belirterek, şehitlerin bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne çok önemli katkıları olduğunu söyledi.
BAYRAK VE VATAN AŞKININ ÖNEMİ
Bu kutsal ülkenin bağımsızlığı için canlarını veren şehitlerin, bayrak ve vatan aşkı ile çatışmalarda veya hain pusularda uzuvlarını kaybeden gazilerin büyük bir saygıyı hak ettiğini belirten Haktankaçmaz, ülkenin her yerinde huzurlu ve mutlu bir hayatın onlar sayesinde olduğunu bildirdi.  Şehitlerin geride bıraktıkları anneleri, eşleri ve çocuklarına devletin sahip çıktığını ve her vatandaşın şehit ailelerinin bir oğlu gibi olduğunu belirten Haktankaçmaz, ülke genelinde milli birlik ve beraberliğin üst düzeyde olduğunu ve bunun yıllar boyu devam edeceğine inandığını ifade etti.


ŞEHİT VE GAZİLERE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ
Ülkenin bugünkü varlığını şehit ve gazilere borçlu olduğunu dile getiren Vali Haktankaçmaz, "Bizler eğer bugün bu bayrak altında, bu kutsal vatan toprağında istediğimiz her şeyi  yapabiliyorsak dinimizi yaşayabiliyorsak çoluk çocuğumuzu evlatlarımızı arzu ettiğimiz şekilde geleneklerimize göre örf ve adetlerimize göre yetiştirebiliyorsak bunda başta kahraman şehitlerimizin ve tabii bugün anneleri, babaları olarak, eşleri ve çocukları olarak aramızda bulunan sizlerin yaptığı en büyük fedakârlık, evlatlarınızı feda ederek şehit kardeşlerimizi, kahramanlarımızı feda ederek sizler bize bugünleri yaşatıyorsunuz.”


15 TEMMUZ DESTANI
“Gazilerimiz, en kıymetli uzuvlarını bizler için feda ettiler ve bizler onların sayesinde bir aradayız. Sizlere dua ediyoruz, bütün vesileleri kullanarak sizlere dua ediyoruz. Bugün aramızda Kırıkkaleli olup Ankara´da ve çeşitli illerde ikamet eden ve 15 Temmuz´da şehit olan Kırıkkaleli kardeşlerimizin yakınlarından bir grup arkadaşımız ve gazilerimiz, o gece çeşitli şekillerde yaralanan, uzuvlarını kaybeden kardeşlerimiz de bu ülke için önemli şeyler yaptı” dedi.Haber Merkezi 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV