banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Bu fırsatı kaçırmayın!

Sosyal Güvenlik Kurumuna prim borcu bulunan İşveren ve sigortalılar için ilk taksit ödemesi 31 Mayıs 2017 de sona eriyor. İlk taksiti ve Peşinatı ödemeyen İşverenlerimiz yeni yapılandırmaya başvuramayacaklar.

30 Mayıs 2017 Salı 19:11
Bu haber 149 kez okundu
 Bu fırsatı kaçırmayın!

SON GÜNÜ BEKLEMEYİN

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan 6736 sayılı ‘Borçların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ kapsamında İşverenlermize tanınan büyük fırsat 31 Mayıs 2017 tarihinde sona eriyor.  Kırıkkale SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü,  31 Mayıs tarihinin yeniden yapılandırmaya başvuranların ilk taksitlerini ödemeleri için son gün olduğunu hatırlattı.
İŞVERENLERE KOLAYLIK
Karacaköylü, "6736 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında 2017 Ocak ayında yapmaları gereken yapılandırma peşin veya taksit ödemelerini çeşitli sebeplerle gerçekleştiremeyen işverenlerimiz için yeni bir fırsat getirilmişti. Bu kapsamda işverenlerimizin yapılandırma şansını kaybetmemeleri için ödemelerini en geç 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.”
2017 YILI MART AYI DÂHİL“Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen yeni yapılandırma, 6736 sayılı Yasa kapsamı dışında kalan ve 2017 yılı Mart ayı dâhil prim borçlarını kapsamaktadır. Yeni yapılandırma daha önce yapılandırılmış prim borçlarını kapsamamaktadır. Bu nedenle, yapılandırılmanızın bozulmaması için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ilk taksitin veya peşin ödemenin yapılması gerekmektedir" dedi. 

1958 ADET İŞVERENİN BORÇLARI YAPILANDIRILDI.

Karacaköylü, ilk taksiti yatıran İşverenlerin teşvik uygulamaları gibi tüm imkânlardan yararlanabileceğine işaret etti. Kırıkkale’de 1958 adet işverenin borçlarından dolayı başvuru yaptığını belirten Karacaköylü, “Yapılandırmaya başvurup ilk taksit ödemesini yapmayan 685 adet işverenimize ödemelerini yapmaları için yasa gereği yeni bir hak tanınmıştır“ dedi.

2127 ADET BAĞKUR SİGORTALIMIZIN BORÇLARI YAPILANDIRILDI.

Karacaköylü, ilk taksiti yatıran Sigortalılarımızın teşvik uygulamaları gibi kurumumuzca sigortalılarımıza sağlanan tüm imkânlardan yararlanabileceğine işaret etti. 

SON FIRSAT

“Yapılandırma başvurusunda bulunup peşin ya da ilk taksitini henüz ödemeyen işverenlerimizin bu son fırsatı kaçırmamaları gerekir. Bu yapılandırma 2016 yılı Haziran ayı dahil geriye dönük bütün borçları kapsıyor. 31.05.2017 tarihinde de yapılandırmasını ödemeyen kişilerin yapılandırmaları da bozulacaktır” şeklinde konuştu.Haber-Foto:Adem Dölek 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV