banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Emniyetten şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gaziler için iftar yemeği verildi. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, polis evinde düzenlenen iftar programına katılan şehit aileleri ve gazilerin masalarına giderek, bir süre sohbet etti.

11 Haziran 2017 Pazar 16:18
Bu haber 178 kez okundu
 Emniyetten şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği

Milletimiz şehit olmaktan hiç çekinmedi

Hacı Bayram Camii İmamı Fevzi Ünal’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programının açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, bin yıldır yurt edinilen bu coğrafyada Kurtuluş Savaşından sonraki en zor savaşın şimdi verildiğini ifade ederek, “Bu toprağın adı Anadolu, bu topraklar Gaffar Okkan’ları, Hakan Yorulmaz’ları, Fethi Sekin’leri doğuran Analarla dolu, teşkilatımız bu milletin birliği, canı ve namusu için şehit olmaktan hiç çekinmedi, bundan sonra da çekinmeyecektir. ”dedi. 

Kırıkkale’nin vekili olmaktan gurur duyuyorum
Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk’te, Türkiye’de nüfusuna oranla en çok şehit veren ilin Kırıkkale olduğunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kırıkkale Milletvekili olmaktan gurur duyduğunu belirterek iftar yemeğine iştirak eden şehit yakınları ve gaziler ile ailelerine minnet ve şükranlarını iletti.
En kutsal varlık ve en kutsal emanetlersiniz
Daha sonra bir konuşma yapan Vali Haktankaçmaz’da, huzur ve rahmet ayı Ramazan’da bizler için en kutsal varlık ve en kutsal emanet olan şehit aileleri ve gazilerimizle birkaç gün önce yine bu salonda bir araya geldiklerini, bugünde emniyet teşkilatı mensubu şehit yakınları ve gazilerimizle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Silahın ve zorluğun oldu yerde kardeşlik gelişmiştir
Emniyet, Jandarma ve Silahlı Kuvvetler gibi, silahın ve zorluğun olduğu kurumlarda dostluk ve arkadaşlığın biraz daha ileri boyutta olduğuna dikkat çeken Vali Haktankaçmaz, “Bütün kurumlarda bir dostluk, bir arkadaşlık, bir yakınlık vardır ama silahın olduğu, zorluğun olduğu teşkilatlarda yakınlık, dostluk biraz daha ileri boyutta adeta kardeşlik düzeyindedir. Çoğu durumda bu teşkilat mensupları arasındaki bu ilişki, kan bağı ile kardeşlik ilişkisinin daha ötesindedir.” dedi.
Diz çöktüremeyecekler
Bu güzel ilişkinin çok güzel bir tezahürü olarak hem bu teşkilatın emeklileri ile hem halen görevli olan personel ile hem de şahadet şerbetini içen şehitlerin ve ebediyete göç eden gazilerin aileleri ile birlikte olduklarını ifade eden Vali Haktankaçmaz, “Bu teşkilat içerisinde, bu birlik ve beraberlik olduğu sürece ne FETÖ’sü, ne PKK’sı adı her ne olursa olsun hiçbir terör örgütü, hiçbir mihrak bu ülkeye diz çöktüremeyecektir. Ben buna inanır, bunu söylerim.”şeklinde konuştu.
Bu manzara Türkiye’nin teminatıdır

Vali Haktankaçmaz konuşmasının son bölümünde, “Bugün gördüğümüz bu manzara Türkiye’nin teminatıdır. Ettiği yemine sadık kalan teşkilat mensuplarının sergilemiş oldukları vatanseverliğin, vefa duygusunun çok güzel bir örneğidir. Ben bu ilişkinin, bu kardeşlik duygusunun bu teşkilat içerisinde kaybolmaması temennisiyle, nice güzel iftar akşamlarında, nice güzel günlerde tekrar bir arada olma temennisiyle, hepinize saygılar sunuyorum. ”dedi.
İftar yemeğine geniş katılım
Düzenlenen iftar programına; Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğg.Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Köker, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Müslüman Ülke ve Topluluklar DaireBaşkanı Erdal Atalay,İl Jandarma Komutanı J.Alb.İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Emniyet personeli ile çok sayıda şehit yakını, gaziler ve gazi ailesi katıldı.  Haber-Foto:Adem Dölek

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV