banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Gençlik toplumumuzun hazinesi

MÜSİAD Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan, Gençlik Haftası münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Kaplan, açıklamasında 19 Mayıs’ta İstiklal Mücadelesi için atılan adımın, bugünün Büyük Türkiye’sini oluşturmakta bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, Millet olarak dünün zor şartlarını iyi okuyarak, daha azimli ve özverili bir şekilde geleceğin Türkiye’sinin inşa edilmesi gerektiğini ifade etti.

18 Mayıs 2017 Perşembe 19:56
Bu haber 154 kez okundu
 Gençlik toplumumuzun hazinesi

ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ

 19 Mayıs 1919’ta milletimiz için yeni bir meşale yakıldığını, akabinde milletimizin iradesinin tecelli edecek kurumların temellerinin atıldığını ifade eden Kaplan, gençlik haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada “Unutulmamalıdır ki, 19 Mayıs’ta yakılan meşale ile geleceğin Büyük Türkiye’sinin istiklal ve inşası için hayati bir adım atılmıştır. Bugün millet olarak, gençlerimiz ile birlikte dünün yaşanan zorluklarını hiç unutmadan, geleceğin Büyük Türkiye’sini imar etmek için özverili bir biçimde çalışmaya devam etmeliyiz. Milletimizin yaşadığı tecrübelerinden ve görgüsünden gelen bu azim ve kararlılık, tarihin her döneminde kendisini göstermiştir. Bugün de birlik ve bütünlük içinde olduğumuz sürece bu azim ve kararlılığının devam edeceğine olan inancım sonsuzdur. Toplumsal bilinci yüksek, istiklal ve istikbale yönelik hedefleri olan, milli birlik ve beraberliğe önem veren bir nesil, geleceği sağlam temeller üzerine inşa edilecek bir devletin de sigortasıdır” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR

Gençliğin, toplumların geleceği, hazinesi, hafızası ve hasılası olduğunu dile getiren Akçay “Geleceğin tohumu olan gençliğin özüne bakarak yarınımızı keşfedebiliriz. Yarınımızın nasıl olacağı ise, bugünün gençlerine verdiğimiz eğitim ve onlara nasıl yaklaştığımızla ilgilidir. Bir milletin yücelmesinde en önemli faktör gençliktir. Gençlik, toplumun da en önemli yapı taşıdır. Toplum hayatının büyük bir kısmını teşkil eden gençliğin donanımı, eğitim ve öğretimi, toplumun huzuru için büyük önem arz etmektedir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ni bilimde, sanatta ve sporda başarı ile temsil ederek göğsümüzü kabartan gençlerimiz, büyük başarılara imza atmaktadır. İnanıyoruz ki, muhtaç oldukları kudreti inancından ve damarlarındaki asil kandan alan Türk Gençliği, ülkemizi ve istikbalimizi gözünü kırpmadan muhafaza ve müdafaa edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi. Haber-Foto:Haber Merkezi

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV