banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Gençlik yarınların teminatıdır

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay Gençlik Haftası ile ilgili olarak açıklama yaptı. Türkiye’de genç olmakla, dünyanın herhangi bir ülkesinde genç olmanın aynı şeyler olmadığını ifade eden Akçay açıklamasında “Gençlik yarınların teminatıdır. Bu hafta; zafer haftasıdır, gençlik haftasıdır, spor haftasıdır” dedi.

18 Mayıs 2017 Perşembe 19:45
Bu haber 174 kez okundu
 Gençlik yarınların teminatıdır

BU HAFTA GENÇLİK VE ZAFER HAFTASI

Her yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası ile ilgili olarak AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay açıklama yaptı. Bütün ülke gençliğinin gençlik haftasını kutlayan Akçay açıklamasında “Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın sayılı lider ülkeleri arasında yerimizi almak için, tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet idealiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Güçlü yarınların teminatı gençler olarak, 19 Mayıs’ın bir ulusun şaha kalkmasında, özgürlük ve bağımsızlık ruhunun ateşlenmesinde sahip olduğu eşsiz yerin tam anlamıyla farkındayız. Gençlik yarınların teminatıdır. Bu hafta; zafer haftasıdır, gençlik haftasıdır, spor haftasıdır. Türk gençliği üzerine düşeni yapmakta dün olduğu gibi bugün de yüksek bir kararlılık ve azme sahiptir" dedi.

ÖNÜMÜZDE BÜYÜK HEDEFLER VAR

Gençlik haftasında bahar kadar güzel, güneş kadar sıcak hislerle vatan sevgisinin pekiştirilmeli, yarınlara hazırlanan gençlerin, bilgiyi artırırken ahlaki temel değerlere dört elle sarılmak durumunda olduğunu belirten Akçay açıklamasının devamında “Önümüzde büyük hedefler var. 2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümünde milletimizi ve devletimizi dünyanın en zengin, en müreffeh, en özgür, diplomaside, ekonomide ve politikada sözünü en fazla dinleten devletleri arasına sokmak öncelikli hedefimizdir. Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu vesile ile ülkemizin ve milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin gençlik haftasını kutluyorum” dedi.

İSTİKLAL MÜCADELESİNİN SEMBOLÜ

Açıklamasında “Milli hafızamız için çok önemli bir gün olan 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturduğu, milletimizin bağımsızlık yürüyüşünü başlattığı bir gündür” diyen Akçay açıklamasının devamında “İstiklal Mücadelemizin sembolü olan bu günün, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi son derece anlamlıdır. Zira istiklal şuuruyla yetişmiş olan gençlerimiz, istikbalimizin de sembolü ve güvencesidir. Bu bakımdan, bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimize çok daha kalkınmış, çok daha demokratik, çok daha özgür bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ne mutlu ki, aziz milletimiz 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık yürüyüşünü 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlandırmış, muasır medeniyet yürüyüşünde çok büyük mesafeler kat etmiştir” dedi.

 

Haber-Foto: Haber Merkezi

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV