banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Genel Müdür Köksal’dan işverenlere teşekkür

Kırıkkale'de iş adamları ile bir araya gelen İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal, "İşverenlerimizin sayesinde yaklaşık 1 milyon 100 binin üzerinde artı istihdamı yaklaşık 5 ayda elde etme fırsatı bulduk. Bunun için hepinize müteşekkiriz" dedi.

28 Mayıs 2017 Pazar 15:59
Bu haber 197 kez okundu
 Genel Müdür Köksal’dan işverenlere teşekkür

TSO’da iş verenlerle bir araya geldi

İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal, Kırıkkale'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının iş sağlığı ve güvenliği konuları üzerine yürüttüğü projelerin anlatıldığı bir toplantıda Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyeleri ile buluştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kırıkkale TSO tarafından TSO binası toplantı salonunda düzenlenen toplantıda iş sağlığı ve güvenliğinde inşaat sektörü örneği üzerinden şu anki durum ve yapılması gerekenler anlatıldı. Toplantıya katılan İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal, istihdam ile iş sağlığı ve güvenliği konularında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu milli seferberlikle birlikte kurum olarak kat ettikleri yolu anlattı.
 İş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturuyoruz
İlk projelerinin artı istihdam projesi olduğuna değinen Özkan, "Sizlerin sayesinde işverenlerimizin sayesinde yaklaşık 1 milyon 100 binin üzerinde artı istihdamı yaklaşık 5 ayda elde etme fırsatı bulduk. Bunun için hepinize müteşekkiriz. Bugün burada olmamızın bir anlamı da burada sizlere teşekkür edebilmek. Bu dönem içerisinde geçmişteki istihdam projesinden aldığımız güçle buradaki yakaladığımız başarıyla yine aynı şekilde 81 ilde özellikle 30 büyükşehirden başlamak üzere dolaşma imkanımız oldu. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bugünkü bu toplantımızdaki amaç, iş sağlığı ve güvenliği kültürünü ve farkındalığının oluşmasının sağlanması. Bilindiği gibi inşaat sektörü ölümlü iş kazalarında birinci sırada, seneler içerisinde bu oranda ciddi bir düşüş söz konusu 2002 yılında yüzde16,9 olan oran şu yüzde 9,9 seviyesinde. Tabi burada işçimizin, işverenimizin emeği var. Fakat bunu yeterli görmüyoruz. Bu oranı çok daha düşürmeye 'Hedef Sıfır' konsepti çerçevesinde, minimum seviyeye çekme hedefindeyiz. İnsana duyduğumuz saygı çerçevesinde artık tedavi eden değil koruyan, kaza olmasını engelleyen bir konsepte geçiş çerçevesinde sizlerin desteğini ve farkındalığını sağlayabilmek" diye konuştu.
İş kazalarını en aza indireceğiz
Toplantıda konuşan Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sağladığı istihdamın Nisan sonu itibari ile 1850 olduğunu belirtti. İş kazasının engellenmesi üzerine ciddi çalışmalarının olduğuna değinen Varlı, "Bu konuda ciddi anlamda çok seminerler, toplantılar yaptık. İş kazası verilerine baktığımızda Avrupa'da birinci, dünyada üçüncü sıradayız, bu bizim için utanç verici bir durum. Bu durumu değiştirmek için bu ve benzeri bilgilendirme toplantılarımızı yapacağız. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurumlarımızla koordinasyon içinde iş kazalarının en aza indirilmesi için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu. 
Haber-Foto:Şahin Karakoç 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV