banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

İşçi ölümleri sıfıra inecek

Çalışma ve İş Kurumu Kırıkkale İl Müdürlüğü ölümlü iş kazalarını sıfıra indirmek üzere iş ve meslek danışmanlarınca iş yerleri ziyaret edilerek işçi ve işverenler iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendiriliyor.

16 Haziran 2017 Cuma 15:41
Bu haber 30 kez okundu
İşçi ölümleri sıfıra inecek

 İş yeri ziyaretleri devam ediyor

 Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Ay: "Ülkemizde Son 14 yıllık dönemde ölümlü iş kazası oranında yaklaşık yüzde 40 azalma meydana gelmiştir. Bu, bizim iyi yolda olduğumuzu göstermektedir ama yeterli değil. İstihdam seferberliğinde ikinci dönem 13 Mayıs'ta iş sağlığı ve güvenliği üzerine başladı. İş sağlığı ve güvenliğindeki hedefimiz sıfır iş kazasıdır. Modern iş sağlığı ve güvenliği yaklaşımında önleyici ve sürekli iyileştirmeye odaklı bir yapılanma söz konusudur. Bu anlayışı hayata geçirmek için öne çıkan ve vazgeçilmez olan husus ise güvenlik kültürüdür. Bu kapsamda Can kayıpları sonucu büyük acılar çekilen, İş ve Meslek Danışmanlarımızca iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışan işçi ve işverenlerimizi bilgilendirme toplantılarımız ve işyeri ziyaretlerimiz bütün hızıyla devam ediyor.”dedi.

 

İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyalım

İş sağlığı ve güvenliği konusunun yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini belirten İl Müdürü Ay, okul öncesi eğitimle birlikte başlandığında Türkiye'nin bu konuda çok büyük aşama kaydedeceğini söyledi. Ay, çocuklara, gençlere ve çalışanlara sağlık ve güvenlikle ilgili tavır ve davranışlar öğretilerek bu kültürün yaygınlaştırılacağını söyledi. İl Müdürü Ay ayrıca, havanın ısınması ile birlikte hızlanan inşaat sektöründeki iş kazalarının önlenmesi için iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına hem işveren, hem de işçilerin riayet etmesini istedi.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV