banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Kırıkkale'de "Günümüzde İletişim" yarışması

Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti ile Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Günümüzde İletişim" konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

28 Mayıs 2017 Pazar 16:01
Bu haber 183 kez okundu
 Kırıkkale'de

Gazetecilik üzerine bölümler açılmalı

Okulda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, çok anlamlı bir program olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise, orta dereceli okullarda gazetecilik üzerine bölümlerin açılmasını istediklerini söyledi.
Sahada olmazsanız diğerlerinden bir farkınız kalmıyor
Bu bölümlerden iletişim fakültelerine öğrenciler gitmesi gerektiğini ifade eden Karaca, şöyle konuştu: "Fakat bu liselerin öğrencilerinin sahada olması gerekiyor. Eğer sahada olmazsanız diğerlerinden bir farkınız kalmıyor. Bu öğrenciler yaşasın ve yaşayarak, deneyerek öğrensinler. Türkiye'de üniversitelerde iletişim fakültelerinde vilayet sayısı kadar 81 okulda iletişim fakültesi var. Çok fazla. Oralardan mezun olanlar mesleğini yapmıyor ve farklı farklı işlerde çalışıyor."
Ödüller sahiplerine verildi
Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak da, geleceğin iletişim öğrencilerini hazırlayan bu okulda ilk defa böyle bir çalışma yapıldığını kaydetti. Konuşmaların ardından fotoğraf, radyo programı ve grafik tasarım alanlarında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Haber-Foto:A.A

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV