banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Milli Eğitimde TANAP ve KOP eğitimi

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Okul Müdürlerine (TANAP) TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları ve KOP Okuyor Programları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

07 Nisan 2017 Cuma 19:48
Bu haber 194 kez okundu
 Milli Eğitimde TANAP ve KOP eğitimi

TANAP Boru Hattı boyunca ekosistem uyumlu projeler

Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Hatice ŞAP programlar hakkında genel bir bilgi verdikten sonra Ar-Ge Proje Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz, 2 program hakkında okul müdürlerine teknik bilgi vererek, başvuru sürecini ve okulların nasıl başvuru yapacağı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Hiçyılmaz verdiği bilgilerde: "TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde uygulanan bir yatırım ve kalkınma projeleri destek programıdır. 2015 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının temel amacı TANAP Boru Hattı boyunca ekosistem ile uyumlu bir birlik kurarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktır.”dedi.

Sosyal ve çevresel projeler yapılacak

Öncelik alanları sosyal ve çevresel olmak üzere iki temel bileşenden oluştuğunu belirten Hiçyılmaz, “Sosyal bileşen; Turizm hizmetlerini çeşitlendiren yatırımları, okulların, kütüphanelerin, spor alanlarının ve ortak sosyal alanların ekipman ihtiyaçlarının karşılanmasını, kırsal alanda sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasını, mesleki eğitim merkezlerinin kapasitelerini artırılmasını, tarımda çeşitliliğin, katma değerin ve verimliliğin artırılmasını, yerel ve geleneksel ürünlerin üretimini ve sosyal sermaye yatırımlarını desteklemektedir. Çevresel bileşen; Doğal kaynakların, toprak ve suyun sürdürülebilir yönetimini, yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını ve geliştirilmesini, çevresel altyapının yönetimini ve çevre bilincinin artırılmasını, tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesinin ve ekonomik kullanımının desteklenmesini, biyo-çeşitlilik ve eko-sistemlerin korunmasını ve geliştirilmesini desteklemektedir. TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları ile ilgili detaylı bilgiye ve duyurulara www.tanap-seip.com adresinden ulaşabilirsiniz." dedi. Ayrıca yakın zamanda Kırıkkale’de uygulanmaya başlayacak olan ‘KOP Okuyor’ projesinin de tanıtımı yapıldı.

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV