banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Mutluluğunuz hüzne dönüşmesin

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, düğünlerde silah atanlara karşı mücadele edeceklerini belirterek, hiç bir şeyin insan hayatından önemli olmadığını söyledi. Mutlulukların hüzne dönüşmemesi gerektiğini belirten Haktankaçmaz, eğlenceli bir ortamı silahla bozmanın yanlış olduğunu kaydetti.

30 Haziran 2017 Cuma 19:48
Bu haber 221 kez okundu
Mutluluğunuz hüzne dönüşmesin

ÖZELLİKLE KÖYLERDE SIKINTI VAR

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, kent genelinde ve köylerde düzenlenen düğün törenlerinde silah atan vatandaşları uyardı.  Mutlulukların hüzne dönüşmemesi gerektiğini belirten Haktankaçmaz, silah konusunda vatandaşların tedbirli davranması gerektiğini belirterek, eğlenceli bir ortamda silah kullanılmasının hoş bir davranış olmadığını bildirdi. Vali Haktankaçmaz konuşmasının devamında, “Silah ruhsatı verilince düğünde silah atılır diye bir madde yok. Kanunda zaten bu durum suç oluşturmaktadır. Toplumun olduğu yerde bu silahı zaten atmayacaksınız bu kanunen yasaktır.
YARALANMA VE ÖLÜMLER OLUYOR
“Bakın sonuçta yaralanmalar, ölümler oluyor. Bu konuda artık bunun ihbarcılık diye düşünemezsiniz. Bu bir kamu görevidir. Bu önemli konuda muhtarlar olarak sorumluluklarınız vardır. Konuyu bu yönü ile değerlendirmemiz gerekir. Ama bu konuya sahip çıkalım. Düğünler de silah atarak madalya kazanılmıyor. Toplantımıza katılan herkesin makul çözüm önerilerini hep beraber değerlendiririz. Silaha merak olabilir, gerçekten ihtiyaç olabilir, dağda bayırda yabanın olduğu bir yerde ihtiyaç duyulabilir doğrudur." diye konuştu.
YANLIŞ BİR GELENEK
Düğünde silah atma geleneğinin yanlış bir gelenek olduğunu söyleyen Haktankaçmaz, “Bu gelenek sayesinde birçok insanımızı ya kaybediyoruz, ya da sakat kalmalarını sağlıyoruz. İstenmeyen olaylar yaşandıktan sonra da hep birlikte üzülüyoruz. Silah atılacaksa resmi poligonlar var orada atılsın. İnsanların, çocukların, ailelerin bulunduğu ve meskûn mahal dediğimiz yerlerde silah atılmaması gerekiyor. Bu hususta başta muhtarlarımız olmak üzere tüm hemşerilerimizin duyarlı davranarak hep birlikte istenmeyen olayların önüne geçeceğimizi umuyorum” dedi. HABER MERKEZİ 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV