banner35
26 Haziran 2017 Pazartesi

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Osmanlıca kursunu başarıyla tamamladılar

Hayrat Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen Osmanlıca kurslarını başarıyla tamamlayan 2 bin 320 kişiye sertifika verildi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 19:27
Bu haber 294 kez okundu
 Osmanlıca kursunu başarıyla tamamladılar

2 bin 320 kişiye sertifika

Hayrat Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu ve Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde açtığı ücretsiz Osmanlıca Kurslarından Kırıkkale’de 2 bin 320 kişi devam ederek sertifika almaya hak kazandı. Bu kursiyerlerden 320’si de Kur’an-ı Kerim ve Tecvidli Okuma kursunu bitirerek sertifika aldılar.

Yeni dönemde 450 kişiye sertifika

2016-2017 Eğitim öğretim yılında 450 kursiyerimize Kur’an- ı Kerim ve Osmanlıca Kursu sertifikası verildi. Kırıkkale Üniversitesi Fen-edebiyat Fakültesi Yahya Kemal salonunda yapılan sertifika törenine Vali Vekili Adnan Kayık,  Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ekrem Yıldız,  Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy,  Müftü Yardımcısı Mustafa Turan ile birlikte üniversite öğretim görevlileri katıldı.

Teşekkür

Hayrat Vakfı Kırıkkale Temsilcisi İsmail Efe, “Bu vesile ile bu kursların verilmesinde emeği geçen Yahşihan Halk Eğitim Merkezi yöneticilerimize , Kırıkkale Üniversitesi Rektörümüz ile Sürekli Eğitim Merkezi yöneticilerimize ve Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürlerimize Hayrat Vakfı adına ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle hiç bir ücret almadan büyük bir özveri ve fedakarlıkla bu kursları veren kurs hocalarımızı büyük bir sevgi ve saygı ile selamlıyoruz. Son olarak bu kurslarımıza teveccüh edip kurslarımıza katılan ve Hayrat Vakfının bu tarihi, milli, dini ve kültürel hizmetlerine ortak olarak kurslarımızı başarı ile bitiren kıymetli kursiyerlerimizi de tebrik ediyor ve hayatlarında başarılar diliyoruz.”dedi.

Haber-Foto:Adem Dölek

 

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV