banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Polis; devlet gücünün temsilcisidir

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay polis teşkilatının 172. Kuruluş yıldönümü sebebiyle kutlama mesajı yayınladı. Açıklamasında polis teşkilatının öneminin her geçen gün daha da iyi anlaşıldığını dile getiren Akçay, bütün emniyet teşkilatının bu anlamlı kuruluş haftasını kutladı.

09 Nisan 2017 Pazar 18:04
Bu haber 166 kez okundu
Polis; devlet gücünün temsilcisidir

ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN DAHA İYİ ANLAŞILIYOR

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay polis teşkilatının 172. Kuruluş yıldönümü ile ilgili olarak kutlama mesajı yayınladı. Türk Polisinin devletin bütünlüğünün korunması, genel güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın hak ve hürriyetlerinin korunmasını kendisine görev edinmiş 172 yıllık bir teşkilatın mensubu olduğunu ifade eden Akçay ‘Bu son derece önemli ve köklü teşkilatın değeri yaşanan terör olayları ile bir kere daha ortaya çıkmıştır’ dedi. Açıklamasında polis teşkilatına yürüttükleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Akçay, ‘Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için yeri geldiğinde hayatlarını hiçe sayarak görev yapan Emniyet Teşkilatı’nın tüm mensuplarının 172.’inci kuruluş yıldönümünü kutluyorum’ dedi.

MAZİSİ BAŞARILARLA DOLU

Suçun önlenmesini, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarına saygıyı kendisine görev edinen polis teşkilatının he mensubunun bu şuurla görevlerini adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü çerçevesinde gece gündüz yerine getirme gayreti içinde olduklarını belirten Akçay ‘Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır” sözünde belirtildiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir. Polis teşkilatımız, mesai kavramı tanımaksızın kamu düzenini sağlamak için var gücüyle çalışan yüksek eğitimli personeli ve başarılarla dolu mazisiyle ülkemizin köklü kurumlarından biridir. Onlar ülkemizin bölünmez bütünlüğünün vazgeçilmez birer parçalarıdır’ dedi.

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV