29 Haziran 2017 Perşembe

Hasat dönemi yüzleri güldürdü

ROBOKALE’de görev değişimi

Kırıkkale Üniversitesi’nin başarılı ekibi ROBOKALE’de görev değişimi Yenişehir’de düzenlenen bir iftarda gerçekleşti. İftara katılan ROBOKALE ekibi hem zorlu geçen bir yılın yorgunluğunu attı hem de gelecek yıla ilişkin planlar yaptı.

14 Haziran 2017 Çarşamba 19:20
Bu haber 112 kez okundu
 ROBOKALE’de görev değişimi

Bu sene mezun olan Yüksek Mühendislik Teknolojileri Topluluğu ve ROBOKALE  takım başkanı Furkan Doğan’ın mezuniyeti nedeni ile bayrağı Bilgisayar Mühendisliği 3 Sınıf öğrencisi Mustafa Sait Korkmaz’a devretti. Yemeğe katılan topluluk danışmanı Yrd. Doç.Dr. Halil Murat Ünver, “ROBOKALE 2008 yılından bu yana üniversitemizi gerek ulusal gerekse uluslararası yarışmalarda başarı ile temsil etmiş teknoloji üreten çok başarılı bir topluluktur. Topluluğumuzda yer alan arkadaşlarımızın üniversite sonraki hayatlarında emsallerinden daha başarılı olduklarını görüyoruz. Burada tekniği, teknolojiyi, ekip çalışmasını, karşılaştığı problemleri çözme becerisi geliştiren arkadaşlarımız kazandıkları bu yetenekleri iş hayatında kullanarak çok iyi yerlere gelmektedirler. Her zaman bize destek olan üniversite yönetimimize burada bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Arkadaşlarımızın başarılarının arkasında Sayın Rektörümüzün, dekanımızın ve diğer yöneticilerin katkısı çok büyüktür.”dedi.

Topluluk eski başkanı Furkan Doğan, “Yüksek Mühendislik Teknolojileri Topluluğu ve ROBOKALE, 2 yıl başkanlığını gururla yaptığım gerek meslek hayatıma hazırlanmamda gerekse sosyal hayatıma edindiğim arkadaşlarıma birçok etkisi olan, bana ve arkadaşlarıma başarı duygusunu tattıran bir topluluk oldu. Topluluğa ve bizlere desteklerinden dolayı üniversitemize ve akademik danışmanımız Yrd. Doç. Dr. Halil Murat Ünver'e sonsuz teşekkür ederim.”dedi.

Yeni Başkan Mustafa Said Korkmaz ise Yüksek Mühendislik Teknolojileri Topluluğunun sıcak arkadaşlık ortamı ve okulun sağladığı destekler ile ortaya yeni bir şeyler çıkarmanın mümkün olduğu, yeniliklere son derece açık sürekli gelişen ve kurulu bir düzene sahip olan, insanın kendisini mühendislik anlamında geliştirmesi için ideal bir topluluk olduğunu söyledi.

Topluluğu üstün başarı ile yöneten Furkan Doğan ve mezun olan yönetim kurulu üyeleri Ahmet Mola, Haydar Sezer Delice, Mustafa Altınışık, Sefa Bulut, Adem Öner Özay’a  teşekkür Plaketi verildi.

Haber-Foto:Adem Dölek 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 29 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV