banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Şehit ve gazilerin onuruna 15 Temmuz yemeği

Valilik himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle şehit ve gazi yakınları onuruna Polisevi’nde akşam yemeği verildi.

16 Temmuz 2017 Pazar 17:35
Bu haber 128 kez okundu
 Şehit ve gazilerin onuruna 15 Temmuz yemeği

Ailelerin masalarını tek tek dolaştı

Kırıkkale Polis evinde düzenlenen akşam yemeğine katılan Vali Haktankaçmaz, şehit yakınları ve gazilerin masalarını tek tek dolaşarak şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice Uğurlu’nun açılış konuşması ve programa gelen mesajların okunması ile devam etti.
Fedakarlıklarınızı unutamayız
Programda konuşan Vali Haktankaçmaz, Bu milletin kendisine hizmet edeni ve kendisi için canını ortaya koyanları unutmadığını ve hiç bir zamanda unutmayacağını belirterek “ Bu millet; Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Yemen’de, Kurtuluş Savaşında, Sakarya’da, Dumlupınar’da şehit olanları, gazi olanları unutmadığı gibi sizlerin bu fedakârlıklarını da hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacaktır.” dedi.
Şeref ve cesaretin doruğa çıktığı bir gün
15 Temmuz’un böylesi kahramanlıkların, cesaretin doruğa çıktığı günlerden, gecelerden bir gün olduğunu hatırlatan Vali Haktankaçmaz, “ O günde,  sadece vatan, bayrak ve millet sevgisinden başka bir şey düşünmeden, hiçbir şahsi çıkar gözetmeden ülkemizin dört bir tarafındaki bu milletin kahraman evlatları, abdestini alarak sokağa çıktı. Sadece bayrak için, sadece vatan için ve sadece milletin geleceği için “ dedi.


Bu milletin kalbinde yer aldılar  
Bu vatan evlatlarından kimisine şahadet mertebesi, kimisine ise gazilik mertebesinin nasip olduğunu ve tıpkı ülkemizin terörle mücadelesinde hayatını göz kırpmadan feda eden kahramanlar gibi, tıpkı Çanakkale’de, Yemen’de, Kurtuluş Savaşında şehit ve gazi olan kahramanlar gibi bu milletin kalbindeki yerlerini aldıklarını ifade etti.
Gelecek nesillere anlatmalıyız
Bu milletin şanlı tarihinde kahramanlıklar gösteren bu vatanın, bu milletin evlatlarının ardından, bizlere düşen görevin onların bizlere emanet ettiği bağımsızlık bayrağını, al yıldızlı al bayrağı en yükseklerde dalgalandırmak ve bizden sonra gelecek nesillere de bu şuuru verebilmek olduğunu vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “ Bizler elbette ki 15 Temmuz’un canlı şahitleriyiz, o gün sokaklarda, meydanlarda hep beraberdik. Belki bizlere 15 Temmuz’da neler yaşadığımızı kimsenin anlatmaya ihtiyacı yok. Ama bizden sonraki nesillere bunu anlatmamız lazım. O gece bir kâbus gecesiydi, ama bu milletin kahraman evlatları onu bugün bir bayrama dönüştürdüler. Dolayısıyla bu bayramı bundan sonraki yıllarda da, şehitlerimizin gösterdiği kahramanlığı, gazilerimizin gösterdiği kahramanlığı unutmadan anacağız, anmakla birlikte bu olaydan ders çıkartacağız.” Şeklinde konuştu.
Uluslara örnek olacak bir kahramanlık
15 Temmuz gecesi bu milletin evlatlarının sergilediği kahramanlığın bütün dünya demokrasilerine örnek olduğunu ifade eden Vali Haktankaçmaz, “Tıpkı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında bu milletin evlatlarının gösterdiği kahramanlığın diğer işgal altındaki uluslara örnek olması gibi.” dedi.
Bedelini dün ödedik, bugünde ödüyoruz

Bu milletin evlatlarının bugüne kadar bu tür sınavlardan çok geçtiğine işaret eden Vali Haktankaçmaz, “Rabbim inşallah böyle kâbus gecelerini, böyle imtihanları bu millete bir daha yaşatmasın. Bizler bu tür şeylerden pes edecek bir millet değiliz. Bu topraklarda başı dik bir şekilde yaşamanın bedelini dün ödedik, bugünde ödüyoruz, bundan sonra da ödeyeceğimizin bilincinde olarak bu topraklarda başı dik şekilde yaşamaya azmettik. İnşallah bizlerin bu birlik ve beraberliği devam ettiği müddetçe, Yenikapı’da bu milletin 15 Temmuz’dan sonra gösterdiği, her görüşten ve her kesimden insanın bir araya geldiği, çoğu Avrupa ülkesinin nüfusundan fazla bir topluluğun göstermiş olduğu birliktelik devam ettiği sürece, biz bu topraklarda kıyamete kadar yaşayacağız ve başı dik bir şekilde var olacağız.” dedi. Haber-Foto:Şahin Karakoç

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV