banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

Şehitlerimizin isimleri sınıflarda yaşatılacak

Şehitlerimiz Polis Memurları Emrah Pekdoğan ve Ferhat Bozkurt’un isimleri Ankara Pursaklar İlçesindeki Şehit Ali İhsan Lezgi Ortaokulundaki sınıflara verildi.

21 Nisan 2017 Cuma 20:21
Bu haber 172 kez okundu
 Şehitlerimizin isimleri sınıflarda yaşatılacak

Duygu dolu anlar yaşandı

15 Temmuz hain darbe girişimleri sırasında Cumhurbaşkanlığına yapılan son saldırıda şehitlik mertebesine ulaşan Ali İhsan Lezgi isminin yaşatıldığı okuldaki sınıflara otuza yakın şehit ve gazilerin isimleri verildi. Yoğun katılımın olduğu açılış programında duygu dolu anlar yaşanırken şehitlerin aileleri gözyaşlarını tutamadılar. Öğrenciler tarafından “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları ile karşılanan şehit ve gazi aileleri, kendilerinin ve evlatlarının isimlerini öğrencilerin üzerindeki tişörtlerde gördüklerinde gözyaşları sel oldu. Sınıflara isimleri verilen Şehitlerimizin ve Gazilerimizin özgeçmişlerinin gösterildiği slayt gösterimi de yapıldı.

Rahmet ve minnetle anıyoruz

İlimizdeki Şehitlerimizin İsimlerinin verildiği Okul açılışında Konuşma yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal, “Bütün şehitlerimizi ve hayatlarını kaybeden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ölümsüz olan aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin isimlerinin de yaşatılması için emek veren herkese teşekkür ediyor, Kırıkkale’deki şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizin selamları ile sizleri selamlıyorum” dedi.

Şehit Emrah Pekdoğan

Şehit Emrah Pekdoğan; “Üniversite öğrencilerinin güvenliğini sağlamak amacı ile görevlendirilen Çevik Kuvvet ekibinde görev yapmakta iken 07 Haziran2016 tarihinde Vezneciler semtinde seyir halindeki Çevik Kuvvet araçlarına PKK\TAK tarafından gerçekleştirilen hain bombalı saldırı sonucu 6 mesai arkadaşı ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmıştı. Bekar olan şehidimiz, düzenlenen törenle, Nur Caminden kaldırılarak Kırıkkale Şehitliğine defnedilmişti.

Şehit Ferhat Bozkurt

Şehit Ferhat Bozkurt: “19 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesi Çevik Kuvvet Müdürlüğünde görevine başlamış, 26 Ağustos 2016 tarihinde pkk terör örgütleri tarafından Cizre Çevik Kuvvet Binasına yapılan haince saldırı sonucu 10 arkadaşı ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştı. Bekar olan Şehidimiz düzenlenen törenle Nur Camiden kaldırılarak Işıklar Köyü Köy mezarlığına defnedilmişti.”

 

 

 

 

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV