29 Haziran 2017 Perşembe

Hasat dönemi yüzleri güldürdü

Sosyal Güvenlik Haftası başladı

Kırıkkale SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü Sosyal Güvenlik Haftası Dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karacaköylü, Kırıkkale’de Aktif 67 bin 356, Pasif 49 bin 459 Sigortalı olduğunu ifade etti.

16 Mayıs 2017 Salı 19:41
Bu haber 170 kez okundu
 Sosyal Güvenlik Haftası başladı

SGK HAFTASI KUTLANIYOR

SGK il binasında gazetecilerle bir araya gelen SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü 12-18 mayıs arası kutlanan SGK haftasıyla ilgili açıklama yaptı. Cumhuriyet meydanında başlayan program kamu kurum ve kuruluşların ziyareti ile devam edeceğini söyledi. Karacaköylü yaptığı açıklamada, “TUIK Anketi (22 Şubat 2017 tarihli haber bülteni): Bireylerin kamu hizmetlerinden genel memnuniyet düzeylerine bakıldığında, 2016 yılı sonuçlarına göre en yüksek artış 9,2 puan ile Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinde gerçekleşti. En yüksek memnuniyet oranı 2016 yılında %78,4 ile ulaştırma hizmetlerinde gerçekleşirken bunu sırasıyla; %75,7 ile asayiş, %75,4 ile sağlık, %67,9 ile Sosyal Güvenlik Kurumu, %65,1 ile eğitim ve %57,9 ile adli hizmetlerden memnuniyet takip etti” ifadelerini kulandı.
SAYI ARTIYOR
 Kırıkkale’de Aktif 67 bin 356, Pasif 49 bin 459 Sigortalı Sigortalı olduğunu söyleyen Karacaköylü, “Sigortalıların ihtiyaçlarına yerinde hizmet veren, kolay erişilebilir bir sosyal güvenlik amacıyla; yurdun dört bir yanında sosyal güvenlik merkezleri açıldı ve açılmaya da devam edildi. Sosyal güvenlikte sunulan hizmetleri, teknolojiye taşıyarak, e-devlet portalında en fazla hizmet sunan Kurum olarak dünyada öncü seviyeyi yakaladık. E-Devlet Kapısı'nın amacı, kamu kurumlarının e-Devlet hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına güvenli, tek noktadan ve etkin şekilde sunmaktır. Hali hazırda Kurumumuzun e-Devlet kapısı üzerinde genel sağlık sigortası, emeklilik, sigorta ve diğer hizmetler alanında toplam 59 uygulaması bulunmaktadır” dedi.
Haber-Foto:Şahin Karakoç

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 29 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV