banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin hazırladığı çalışmaların yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

25 Nisan 2017 Salı 20:14
Bu haber 245 kez okundu
 TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

Özel bir eğitim kurumu

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda başlayan program Okul Müdürü Mehmet Atalay’ın açılış konuşması ile devam etti. Atalay konuşmasında, Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinin; okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmaları amacıyla açılmış özel bir eğitim kurumu olduğunu belirtti.

Özel yetenekli çocuklar ayrı ele alınmalı

Daha sonra kürsüye davet edilen Vali Haktankaçmaz, etkinliği düzenleyen okul idarecilerini ve öğretmenlerini kutlayarak başladığı konuşmasında, “Her insan esasında özel bir yetenekle doğar ama bunun keşfedilmesi gerekir. Bazılarında bu özellik çok güçlüdür, bazılarında ise çok zayıftır. Bu merkez hakikaten bu anlamda bu boşluğu dolduruyor ve çok ciddi bir hizmeti yerine getiriyor. Okullarımızda belli bir müfredat çerçevesinde eğitim veriliyor ama bu özel yetenekli çocukları ayrı bir şekilde ele almak lazım. Onları çok sıkmadan, hangi konuda kabiliyetleri, üstün yetenekleri varsa o özelliklerinin, o becerilerinin ortaya çıkarılması lazım.” dedi.

Onlar bu ülkenin geleceği

Çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “ Çocuklarımız için bugün ne kadar yorulsak, ne kadar zahmete girsek azdır. Onlar bu ülkenin geleceği. Dün 23 Nisan törenlerinde de söyledim. Bizler emanetçiyiz. Bugünkü yetişmiş neslin, aktif neslin yaptığı çalışmalar; çocuklarımıza daha iyi bir vatan, daha güçlü bir ülke, daha iyi bir devlet idaresi bırakabilir miyiz onun gayreti ve çabası içerisindeyiz. ”ifadelerini kullandı.

Potansiyel iyi değerlendirilmeli

Bu tür eğitim kurumları vesilesiyle, bugüne kadar değerlendirilemeyen; çocuklarımızdaki, gençlerimizdeki ve genel olarak insanımızdaki potansiyeli bundan sonra çok daha iyi bir şekilde değerlendirme gayret ve çabası içinde olunacağına işaret eden Vali Haktankaçmaz, Bilim Fuarı’nın açılışına katılan öğrenci velilerini gayretlerinden dolayı takdir ederek, fuarın açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Projeler boy gösterdi

Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisinin ardından, birbirinden güzel ve ilginç projelerin yer aldığı serginin açılışını yapan Vali Haktankaçmaz, projeler hakkında öğrencilerden bilgi alıp, projelerin yer aldığı sergiyi gezdi.  TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılış törenine ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV