banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

Kırıkkale temalı sergi

Eğitim ve öğretim alanında çeşitli çalışmalara imza atan Güzel Sanatlar Lisesi, 2016-2017 yılsonu sergisinin açılışını Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirdi. 55 adet eserin yer aldığı sergide, geleceğin genç sanatkârları, önemli işler yapacağı mesajını verdiler.

16 Mayıs 2017 Salı 19:43
Bu haber 188 kez okundu
Kırıkkale temalı sergi

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YER ALDI

Geleceğin genç ressam, sanatçı ve müzisyenlerini yetiştiren Güzel Sanatlar Lisesi, 2016-2017 yılsonu sergisinin açılışını Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından yöresel müziklerin seslendirildiği sergide, 55 adet yağlı boya ve kara kalem çalışması yer aldı.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Okul Müdürü Hacı Mehmet Yazıcı, eğitim camiasından çok sayıda davetli katıldı. Yetkililer serginin açılış kurdelesini kestikten sonra, öğrencilerin kaleme aldığı çalışmaları yerinde incelediler. Öğrencileri tebrik eden Çetin, “Sergide emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

GELECEĞİN SANATKÂRLARI

1 gün açık kalan sergiyi çok beğendiğini belirten Çetin, “Genç yeteneklerin gelecekte başarılı olabilmeleri adına bizlerde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, bir kez daha güzel çalışmalar gerçekleştireceklerini kanıtlamış oldular” ifadesinde bulundu.

 ONLARLA GURUR DUYUYORUZ

Daha sonra konuşma yapan Okul Müdürü Hacı Mehmet Yazıcı, serginin Kırıkkale temalı olduğunu belirtti. Yazıcı, “ İnsanların duygularını, düşüncelerini ve olayları beceri ve düş gücü kurarak ifade etme araçlarından biri olan resim, diğer sanat dalları gibi tarih boyunca var olmuştur. Sanatçı kişiliğini, üsluba ve özgünlüğü ile birleştirildiğinde ortaya çıkan sanat eserleri bir kültürün yaşayan en önemli varlıkları olmaktadır. Güzelliklerini tuvale yansıtan öğrencilerimizi tebrik eder, daha nice güzel eserler vermelerini temenni ederim” dedi.

 

Haber-Foto: Adem Dölek 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV