banner52
22 Aralık 2014 Pazartesi

Emboli yaşayan hastanın kanı filtre edildi

2. Dönem okul sütü başlıyor

Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş, Okul Sütü Uygulama Tebliği gereği 2. Dönem kentte dağıtılacak sütlerin muayene ve kabul işleminin yapıldığını bildirdi.

29 Ocak 2014 Çarşamba 09:30
Bu haber 292 kez okundu
 2. Dönem okul sütü başlıyor

Dağıtılacak sütler analiz edildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde yapılan muayene ve kabul işlemine, İl Müdürü Kırbaş'ın yanı sıra Gıda ve Yem Şube Müdürü Ali Kabaklı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Adnan Gürel, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Dr. Yusuf Korkmaz da katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kırbaş, yaptığı açıklamada, Okul Sütü Programı dahilinde Kırıkkale'de okullara dağıtımı gerçekleştirilecek olan sütlerin laboratuar tahlil sonuçları, etiket bilgileri, fiziksel ve morfolojik özellikleri komisyon yetkililerince değerlendirildiğini ve sonuçların ilgili mevzuata uygun olduğunu belirtti.

 

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerine

Okullarda dağıtılacak sütlerin, dağıtım, muhafaza ve tüketiminin en uygun koşullarda yapılabilmesi için komisyonunun gerekli her türlü çalışmayı zamanında ve eksiksiz yapmak için uğraş verdiğini ifade eden Kırbaş, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: "2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde, haftada 3 gün süreyle dağıtılacak ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütünün merkez ve ilçelerde bulunan okullara teslimatı yetkili firma tarafından en kısa zamanda yapılacaktır. Her parti sütün teslimi öncesinde Okul Sütü Programı Komisyonu tarafından gerekli muayeneleri gerçekleştirilecektir."

Haber Merkezi

    Yorumlar

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 22 Aralık 2014 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 20 Aralık 2014 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV