banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Akılcı ilaç kullanımını resmettiler, ödülü kaptılar

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nca hazırlanan Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) Ulusal Eylem Planı 2014-2017 kapsamında Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü'nce ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle 'Akılcı İlaç Kullanımı Resim Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

18 Mayıs 2017 Perşembe 19:51
Bu haber 167 kez okundu
 Akılcı ilaç kullanımını resmettiler, ödülü kaptılar

Derece yapan öğrencilere plaket ve hediyeler verildi

İl Değerlendirme Komisyonu üyelerince yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren öğrenciler için Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi salonunda tören düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, okul yöneticileri, sağlık ekipleri katıldı. Yapılan değerlendirme sonucu liseler arası resim yarışmasında ilk 3 dereceye giren Enes Can (Güzel Sanatlar Lisesi), Atakan Sarıtaş (Güzel Sanatlar Lisesi) ve Buğra Yıldırım (Fen Lisesi)  adlı öğrencilere plaket ve hediyeler verildi.

10 reçetenin 4'ünde antibiyotik var

Akıllı ilaç konusunda açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Feramiş Güngüneş, Türkiye olarak Karadağ'dan sonra en çok ilaç kullanan ülke durumunda olduklarını belirtti. Güngüneş, "Bu, çok kötü bir durum bizim için. Vatandaşlarımız bilinçli ilaç kullanmalı, bu durumu düzeltmemiz gerekiyor. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre 10 reçetenin 4'ünde antibiyotik var, bunu azaltmamız gerekiyor. Bu konuda tüm sağlık personeline bilgi verildi. Gerekmedikçe antibiyotik yazılmaması gerekir. Vatandaşlarımızın evleri birer ilaç deposu oldu. Her ilaç bir kimyasal maddedir. İhtiyaç olmadığı sürece veya tamamen gerekmediği sürece kullanmamak gerekiyor. İlaçların etkisi olduğu kadar yan etkisi de vardır" dedi. Sağlık Şube Müdürü Dr. Emel Yüksel ise akıllı ilaç kullanımının önemine dikkat çekti, Türkiye ve Kırıkkale verileri hakkında sunum yaptı.Haber-Foto:Haber Merkezi

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV