banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Yaşam; görüntüleme merkezi açıldı

Kırıkkale'de tedavi gerekliliğinde büyük ihtiyaç olan, başta açık MR olmak üzere MR, Tomografi, Mamografi, Kemik Dansitometre, Ultrasyon, Röntgen cihazları Yaşam Hastanesi'nde devreye girdi.

09 Nisan 2017 Pazar 17:57
Bu haber 281 kez okundu
Yaşam; görüntüleme merkezi açıldı

Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi’nde Görüntüleme Merkezi sağlık hizmeti vermeye başladı. Hastanenin yeni binasında zemin katta oluşturulan bölümde Açık MR, Kapalı MR, Tomografi, Mamografi, Kemik Dansitometre, Ultrasyon ve Rentgen cihazları teşhis ve tedavi için gerekli olan çekimleri yapıyor. Özellikle kapalı alan korkusu olan hastalar için Açık MR hizmeti büyük ilgi görüyor. Açık MR ve Kapalı MR ile bir süredir görüntüleme yapılabiliyor. Diğer cihazlarla da teşhis ve tedaviye yardımcı olmak amacıyla görüntüleme işlemleri gerçekleştiriliyor.
24 SAAT HİZMET VAR
Görüntüleme Merkezi’nin en büyük özelliği Açık ve Kapalı MR ile diğer görüntülemelerin yanı sıra 24 saat kesintisiz hizmet verebiliyor olması. Gündüz olduğu gibi gece de çekim yapılıyor. Diğer avantajlar ise çekimlerin  günlük yapılması, hastaların günlerce beklemeden çekime alınması. Hastalara çekim için günler hatta aylar sonraya sıra verilmiyor. Günü gününe yapılıyor. Sonuçlar ise kısa bir süre içinde elde edilebiliyor. Bu sayede hastaların teşhis ve tedavisinde zaman kaybı ortadan kaldırılmış oluyor. Sonuçlar hastalara CD şeklinde verildiği gibi ilgili hekimlere de doğrudan ulaştırılmış oluyor. 

KUTLUCA HEKİMLİĞİNDE ÇEKİM
Görüntüleme Merkezinde 5 ayrı görüntüleme cihazı bulunuyor. Radyoloji Uzmanı Dr. Cihan Kutluca hekimliğinde gerçekleştirilen uygulamalara 8 ayrı profesyonel personel destek veriyor. Teknik açıdan yeterli donanıma sahip olan Görüntüleme Merkezi’nin uzman personeli donanımlı cihazlar ile Kırıkkalelilere yardımcı oluyor. Özellikle Açık MR Kırıkkale’de nadir olarak biliniyor. Kırıkkale civarında ise Kırıkkale ile birlikte nadir bazı yerlerde bulunuyor. Görüntüleme Merkezi sayesinde Kırıkkalelilerin zaman, emek ve maddi kayıp yaşamadan Yaşam Hastanesi’nden hizmet alabileceği vurgulanıyor.

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV