banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

Yaşam’da dermatolojik tarama imkanı

Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi’nde 1 Haziran tarihinde ücretsiz olarak dermatolojik tarama gerçekleştirilecek.

25 Mayıs 2017 Perşembe 20:13
Bu haber 180 kez okundu
 Yaşam’da dermatolojik tarama imkanı

ÜCRETSİZ TARAMA OLACAK
Türkiye genelinde bir çok önemli sağlık kuruluşunun destek verdiği bir çalışma yürütülüyor. Toplamda bir ay sürecek olan çalışmaya Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi de destek veriyor. Hastanenin Dermatoloji Kliniği bu önemli çalışmaya katkı sağlayarak hem kliniğin ve hem de hastanenin adını Türkiye genelinde önemli bir yere taşıyor. Ülke genelinde ortaklaşa yürütülen, deri kanserine yönelik çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi’nde 1 Haziran tarihinde ücretsiz olarak dermatolojik tarama yapılacak. 

DOÇ: DR. ÖZUĞUZ BİLGİ VERDİ
Özel Yaşam Hastanesi’nin Dermatoloğu Doç. Dr. Pınar Özuğuz gözetiminde kanser riskini en aza indirmek amacıyla 1 Haziran tarihinde saat 10:00 ila 12:00 arasında Kırıkkalelilere ücretsiz dermatolojik  tarama yapılacağı duyuruldu. Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Pınar Özuğuz, “Deri kanseri önemli bir sağlık sorunudur. Türkiye genelinde yürütülen bir çalışmaya destek vermek amacıyla biz de hastane olarak hem ücretsiz tarama yapacağız ve hem de deri kanseri türlerini, sebeplerini ve korunma yollarını anlatacağız. Hastane ve klinik olarak Türkiye genelinde yürütülen, aralarında ülkemizin sayılı sağlık kuruluşlarının da yer aldığı bir çalışmanın içinde bulunmak bizim için gurur verici” dedi.
KİMLER DESTEK VERİYOR?
Çalışmaya aralarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Mersin, Celal Bayar ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yer aldığı Dermatoloji veya Deri ve Zührevi Hastalıklar Klinikleri destek veriyor. Adı geçen sağlık kuruluşları bir ay boyunca belirli saatlerde her gün biri olmak üzere tarama yapıyor. 1 Haziran tarihindeki taramayı ise Yaşam Hastanesi gerçekleştiriyor.
ÇALIŞMANIN AMACI NE?
Çalışmanın kanserde erken teşhis amacı güderken, toplumu da deri kanseri başta olmak üzere deri hastalıkları konusunda bilgilendirmek, UV ışınlarının zararları konusunda bilinçlendirmek. Tarama sırasında bu konularda bilgiler verilecek ve aynı zamanda bu rahatsızlıkların önlenmesi veya en aza indirilmesi konusunda neler yapılması gerektiği anlatılacak. Yaşam Hastanesi Dermatoloji Kliniği hekimi Doç. Dr. Pınar Özuğuz, 1 Haziran tarihinde Kırıkkalelileri ücretsiz sağlık taramasına beklediklerini söyledi.Haber-Foto: Yaşam Hastanesi

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV