banner35
26 Haziran 2017 Pazartesi

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Yaşam’dan sosyal projeye destek

Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi Dermatoloji Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği bir çalışmaya destek olarak önceki gün hastane Cildiye bölümünde iki saat ücretsiz cilt ve ben taraması yaptı.

04 Haziran 2017 Pazar 18:49
Bu haber 169 kez okundu
Yaşam’dan sosyal projeye destek

EŞ ZAMANLI BİR ÇALIŞMA

Türkiye genelinde ünlü bir çok hastanenin de destek verdiği, bir ay süren çalışmaya Yaşam Hastanesi’de katkı sağladı. Hastaneni Cildiye Polikliniği, önceki gün saat 10:00 ila 12:00 arasında ücretsiz cilt ve ben taramasında bulundu. Cildiye Polikliniği hekimi Doç. Dr. Pınar Özuğuz “Türkiye genelinde ortak ve eş zamanlı yürütülen bir çalışmaya deste olmak amacıyla ücretsiz ben taraması yaptık. Kansere karşı uyarı amacı güden bu çalışmaya ünlü bir çok hastane ile birlikte destek vermiş olmaktan dolayı mutluyuz. Bize iki saat boyunca tarama için gelenlere yardımcı olmaya çalıştık” dedi.
ÜCRETSİZ TARAMA YAPILDI
Aralarında Yaşam Hastanesi’nin de yer aldığı, Türkiye genelinde bir çok önemli sağlık kuruluşunun destek verdiği bir çalışma devam ediyor. Toplamda bir ay sürecek olan çalışmaya Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi de destek veriyor. Hastanenin Dermatoloji Kliniği bu önemli çalışmaya katkı sağlayarak hem kliniğin ve hem de hastanenin adını Türkiye genelinde önemli bir yere taşıyor. Ülke genelinde ortaklaşa yürütülen, deri kanserine yönelik çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi’nde 1 Haziran tarihinde ücretsiz olarak dermatolojik tarama yapıldı. Taramanın cilt üzerindeki benlere yönelik olarak yapıldığı belirtildi ve cildinde beni bulunan kişilerin benleri konusunda inceleme yapıldığı vurgulandı. Taramaya ilginin de yüksek olduğu gözlendi. 

KİMLER DESTEK VERİYOR?

Çalışmaya aralarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Mersin, Celal Bayar ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yer aldığı Dermatoloji veya Deri ve Zührevi Hastalıklar Klinikleri destek veriyor. Adı geçen sağlık kuruluşları bir ay boyunca belirli saatlerde her gün biri olmak üzere tarama yapıyor. 1 Haziran tarihindeki taramayı ise Yaşam Hastanesi gerçekleştirdi.
ÇALIŞMA ANLATILDI
Çalışmanın kanserde erken teşhis amacı güderken, toplumu da deri kanseri başta olmak üzere, vücuttaki benler, deri hastalıkları konusunda bilgilendirmek, UV ışınlarının zararları konusunda bilinçlendirmek. Tarama sırasında bu konularda bilgiler verilecek ve aynı zamanda bu rahatsızlıkların önlenmesi veya en aza indirilmesi konusunda neler yapılması gerektiği anlatılıyor.  Yaşam Hastanesi Dermatoloji Kliniği Hekimi Doç. Dr. Pınar Özuğuz, bu kapsamda 1 Haziran tarihinde Kırıkkalelileri ücretsiz sağlık tarama yaptıklarını, sosyal destek çalışmasına katkı sağladıklarını belirtti.
Haber-Foto:Haber Merkezi

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV