banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

16 Nisan Türkiye’de Yeni Bir Milat Olacak

Referandum sürecinde sona gelinirken AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay ve il teşkilatı, son haftayı mahalle ve ilçe programları ile geçirdi. Gerçekleştirdiği miting ve programlarda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatarak halk oylaması için destek isteyen Akçay ve teşkilat üyeleri yeni sistem ile Türkiye’nin kazanacağı güven ve istikrar sayesinde sürekli ilerleyen ve büyüyen bir ülke haline geleceğini dile getirdi.

13 Nisan 2017 Perşembe 19:55
Bu haber 233 kez okundu
16 Nisan Türkiye’de Yeni Bir Milat Olacak

MAHALLE MAHALLE SOKAK SOKAK ÇALIŞMA

25 Şubat tarihinde Ankara Arena’da verilen referandum startının ardından sahaya inerek köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak, cadde cadde düzenlenen etkinliklerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ve anayasa değişikliğini anlatan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay ve İl teşkilatı son haftayı da oldukça yoğun geçirdi.  Düzenlenen mahalle mitingleri, ilçe toplantıları, ev toplantıları, radyo programları, gerçekleştirilen esnaf ziyaretleri ve vatandaş sohbetlerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa değişikliğini anlatarak 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylaması için destek isteyen AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, 25 Şubat’tan bu yana teşkilatın her kademesinin Kırıkkale’nin dört bir yanında referandum çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.
MESELE MEMLEKET MESELESİ
Son ana kadar çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Akçay “Ankara’da Başbakanımızın verdiği referandum startının ardından sahada aralıksız çalışıyoruz. Düzenlediğiz ev toplantıları, mahalle mitingleri, esnaf ziyaretleri ve çeşitli toplantılarla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve anayasa değişikliğini halkımıza anlatıyoruz. Bu mesele memleket meselesi. Kişi, yada partilerin meselesi değil. Hayır kampanyası yürütenler bu zamana kadar bu meseleyi kişi yada parti meselesi gibi lanse etmeye çalışsa da bu işin özü memleket ve memleketimizin geleceği meselesi. Ülkemizin geçmişine baktığımızda büyüme ve kalkınma hızının yakalandığı dönemler siyasi istikrarın yakalandığı dönemlerdir. AK Parti’nin geride kalan 15 yılda yakaladığı istikrar ve güvenle ülkemizi getirdiği konumda ortada” şeklinde konuştu.
İSTİKRAR VE GÜVEN SÜREKLİ HALE GELECEK
“15 yılda AK Parti iktidarının ülkemizde yakaladığı güven ve istikrar sayesinde Türkiye’de hem siyasi hem de ekonomik alanda birçok atılımlar yapıldı” diyen Akçay “Geçmiş dönemlerde yaşanan siyasi krizler, yaşanan siyasi krizlerden ötürü meydana gelen ekonomik krizler tüm halkımızın malumudur. Güven ve istikrarın hakim olduğu ülkemizde, Dünyada yaşanan ekonomik krizler bile büyük etkiler yaratmamıştır. İşte bu güven ve istikrarın devam etmesi için referandumdan güçlü bir evet kararı çıkmalıdır. Bu mesele bir siyasi partinin iktidarı meselesi değildir. Bu mesele ülkemizde hükümetlerin sürekli ve istikrar ve güven ortamında milletimize hizmet edebilme meselesidir. Çünkü yeni sistem ile göreve gelecek Cumhurbaşkanının yani hükümetin halkın en az yüzde 51’inin oyunu alması gerekmektedir” şeklinde konuştu.
MİLLETİN İRADESİ HÜKÜMETE HAKİM OLACAK

16 Nisan’da çıkacak güçlü evet kararı ile Türkiye’nin önü kesilemeyen, hem kendi hem de bölgesinin kaderini belirleyen bir ülke haline geleceğini belirten Akçay “16 Nisan ülkemizde bir dönüm noktası olacak. Sandıktan çıkan güçlü evet kararı ile ülkemiz istikrar ve güven ortamında sürekli büyüyen bölgesinde güç ve söz sahibi bir ülke haline gelecek. Referandumda ülkemizde siyasi ve hükümet krizleri kelimeleri tarih olacak. Yürütme ve yargıda çift başlılık ortadan kalkacak. Milletin iradesi sandıktan çıkacak ve doğrudan hükümeti belirleyecek. Millet iradesi ülkemizin yönetimine hakim olacak. Yani 16 Nisan ülkemiz ve milletimiz için yeni bir milat olacak. Sandıktan çıkacak güçlü evetle Türkiye daha güçlü olacak” dedi. 

 

 

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV