banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Cumhuriyetten rövanş almak istiyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi-eski Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, 16 Nisan´da yapılacak referandumun siyasi parti tercihi olmadığını söyledi. Cumhuriyetten rövanş almak isteyenlerin demokrasiyi yok etmek istediğini belirten Okay, “Demokrasi diyorsan hayır, dikta diyorsan evet diyeceksin” dedi.

14 Nisan 2017 Cuma 20:10
Bu haber 230 kez okundu
Cumhuriyetten rövanş almak istiyorlar

DEMOKRASİ YOK EDİLMEK İSTENİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi-eski Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ve eski Milletvekili Ali Yıldızlı, referandum çalışmaları kapsamında Kırıkkale´ye geldi. İl Başkanlığı´nda partililere yönelik açıklama yapan Okay, daha sonra Keskin ilçesine giderek burada kurulan Pazarı ziyaret etti. Referandum çalışmaları hakkında partililere bilgi veren Okay, bazı kişilerin 16 Nisan´ı cumhuriyetle hesaplaşma zamanı olarak gördüğünü ve cumhuriyetten rövanş almak istediklerini söyledi. Türkiye´nin ya dikta rejiminin yanında olup Evet vereceğini, ya da demokrasinin yanında olup Hayır vereceğini belirten Okay, mevcut hükümetin demokrasiyi yok etmek istediğini iddia etti.

TÜRKİYE´NİN SON SEÇİMİ OLABİLİR

Bu seçimin Türkiye´nin son seçimi olabileceğini belirten Okay, telafisi olmayan bu referandumda herkesin elini vicdanına koyarak, çocuklarını ve torunlarının geleceğini düşünüp Hayır oyu vermesi gerektiğini bildirdi. İç Anadolu´nun çok önemli olduğunu ve sonucu belirlemede kilit rol oynayacağını belirten Okay, Hayır oyu verecek kararlı yurttaşların olduğunu belirterek, “Konya´da bile Erdoğan´ı destekleyen kişilerin, bir adama bu kadar yetki verilmez dediğine şahit olduğunu ifade etti. Başkanlık sistemine geçildiği andan sonra sistemin bir deli veya bir veli seçebileceğini belirten Okay, cumhuriyetten rövanş almak isteyenlere gereken cevabı sandıkta vereceklerini ve bir daha kimsenin demokrasiyi ve parlamenter sistemi değiştirme fırsatı bile bulamayacağını kaydetti.

 

YÜZDE 60´I BULACAĞIZ

Referandumda yüzde 60´ı bulacaklarını ve en kötü yüzde 58 oranında sandıklardan Hayır çıkacağını belirten Okay, demokrasiyi oksijene benzeterek, “Bizim nefesimizi kesmeye, oksijenimizi yok etmeye çalışıyorlar” dedi. 16 Nisan´ın demokrasi bayramı olarak kutlanacağını belirten Okay konuşmasının devamında, “Hep birlikte, vatan için, demokrasi için, Mustafa Kemal Atatürk için yollara düştük. Bu referandum kazanılmıştır. 2010 referandumunda HSYK ve Anayasa Mahkemesi değişikliği yapılıyor. Aman izin vermeyin diye yollara çıktık. Bir tek CHP ayakta idi. O zamanki MHP yönetimi mahcup, utangaç, onlar da hayır diyordu ama ortaya çıkamıyorlardı. Buna karşın herkes karşımızda idi. Yüzde 42 hayır, yüzde 58 evet çıktı. Bugün geldiğimiz noktada böylesine geniş bir mücadelede bize katkı veren arkadaşlarımız var ki AKP tek başına kalmıştır, söyledikleri birer birer düşmüştür.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV