banner35
23 Haziran 2017 Cuma

Güler misin ağlar mısın!

Geleceğimiz için tarihi bir oylama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırıkkale'de sivil toplum kuruluşları tarafından bir düğün salonunda düzenlenen "Ülkenin geleceği, milletin iradesi için evet" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 16 Nisan'da yapacağı halk oylamasının milletin ve devletin geleceği bakımından çok tarihi bir oylama olduğunu söyledi.

07 Nisan 2017 Cuma 19:52
Bu haber 207 kez okundu
 Geleceğimiz için tarihi bir oylama

Sisteme dayalı bir istikrar olmalı

Halk oylamasına yaklaştıkça Avrupa'nın da terör örgütlerinin ve bu ülkenin geleceğine dair hesabı olan çevrelerde nasıl bir telaş başladığını gözlemlediklerine dikkati çeken Bozdağ, şöyle konuştu: "Bazı Avrupa ülkelerinde televizyonlarda, gazetelerde Türkçe mesajlar veriyorlar ve vermeye devam ediyorlar. Biz Avrupa'nın hükümet sistemini değiştirmek için mi sandığa gidiyoruz, yoksa Türkiye'nin hükümet sistemini değiştirmek için mi sandığa gidiyoruz. Bizim vereceğimiz oylarla Almanya'nın, Hollanda'nın hükümet sistemi değil, Türkiye'nin hükümet sistemi değişecek. Öyleyse bunların telaşlanması böyle bir paniğe kapılması ve Türkiye'de yaşanacak halk oylamasında alenen ve uluslararası hukuku çiğneyecek şekilde taraf olmalarının sebebi nedir. Bunun ana sebebi zayıf, istikrarsız Türkiye arzusudur. Krizlerle, kaoslarla baş edemeyen Türkiye arzusudur. Ekonomisi çökmüş bir Türkiye arzusudur. Bugün Türkiye'de bir istikrar var. Ama bu istikrar sisteme dayalı bir istikrar değil. Lidere dayalı bir istikrar var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kırıkkale ve Türk halkı sevdiği için bir istikrar var."

Türk milleti ve devletinin bekası için

Bozdağ, kendisinin inanarak anayasa değişikliğini savunanlardan olduğunu belirterek, "Almanya'da beni konuşturmayanların, Hollanda'da bakan arkadaşımın önüne Hollandalılar itleriyle beraber çıktıkları zaman işte o zaman anladık ki inandığımız bu iş Türk milleti ve devletinin bekası için bizim inandığımızdan daha da büyük bir iştir. Onun için daha çok çalışmalı ve bu işe daha büyük bir güç ve inançla sahip çıkmalıyız." diye konuştu

Türk'ün genci neden layık olmasın

Milletvekili seçilme yaşının 18'e düşürülmesine ilişkin eleştirilere de cevap veren Bakan Bozdağ, bugün Almanya'da, İspanya'da milletvekili seçilme yaşının 18'i doldurmuş olmanın yeterli olduğunu ifade etti. Bozdağ, Hollanda ve dünyanın 56 ülkesinde 18'ini dolduranların hem seçme hem de seçilme hakkına sahip olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Peki Almanya'nın gençleri bu hakka layık oluyor da Türk'ün genci neden layık olmasın. Sizler bu işi Almanlar kadar yapamaz mısınız? 18'ini dolduran gençlerimiz hayatın en önemli kararı olan evlenme kararını veriyor. Kanunlar bunu tanıyor. Bizde tanıyoruz. Askere alıyoruz, polis yapıyoruz. Terörle, teröristle mücadeleye gönderiyoruz. 24'ünde doktor, hakim, kaymakam ve öğretmen oluyorlar, çocukları, geleceğimizi, adaletimizi ve sağlığımızı ve güvenliğimizi bunlara emanet ediyoruz ve hiç kimse bunlara çoluk çocuk demiyor. Şehit ve gazi olurken, tankların altına yatarken çoluk çocuk demiyoruz. 18'ini dolduran bir genç 80'lik Deniz Baykal'ı milletvekili seçerken çoluk çocuk demiyoruz. Ama 80'lik Baykal 18'ini dolduran bir gence oy vermeye gelince çoluk çocuğa mı bırakacağız oluyor." Konuşmaların ardından Bakan Bozdağ ve partililer hatıra fotoğrafı çektirdi.   

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV