banner52
08 Şubat 2016 Pazartesi

Belediyede memnuniyet tablosu

Hurşit Gündoğan aday adaylığını açıkladı

54. Erbakan hükümeti döneminde müsteşarlıkta özel kalem ve MGGM Yayın Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Hurşit Gündoğan, Kırıkkale Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

28 Ekim 2013 Pazartesi 09:20
Bu haber 708 kez okundu
 Hurşit Gündoğan aday adaylığını açıkladı

Resmi müracaatını yaptı

2004 yerel seçimlerinden tanıdık bir isim olan Hurşit Gündoğan, yeniden Kırıkkale Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Hafta sonunda kurmaylarıyla birlikte AK Parti İl Teşkilatı’na gelerek resmi müracaatını yapan Gündoğan, partililere hitaben yaptığı konuşmasında projelerini açıkladı. Gündoğan, “Kırıkkale’miz coğrafi olarak doğu, kuzey ve güneyi batıyla kavuşturan yolların kesiştiği kavşak noktasındadır. Afyonkarahisar da, benzer bir coğrafi konumdadır. Bu özelliklerinden dolayı Afyon, Batı illerini Orta ve Doğu Anadolu’ya bağlayan, kavşak olma nimetlerinden ciddi bir şekilde yararlanmaktadır. Kırıkkale’miz de, bu özelliği nedeniyle, Doğu Anadolu’yu Kuzey, Orta ve Batı Anadolu’ya bağlamakta, ancak bu konumundan, Afyon kadar yararlanamamaktadır. Esasında Şeyh Edebali Hazretleri tarafından, 1270’li yıllarda keşfedilen bu yerleşim yeri, ta o zamandan Balışeyh olarak tarihe geçmiştir. Bütün bu özelliklerine rağmen ilimiz, maalesef başkentin gölgesinde kalarak yeterli gelişmeyi sağlayamamıştır.

 

Projelerini sıraladı

Bundan böyle Kırıkkale’de çağdaş bir şehir olacaktır: Kongre Merkezleri, Spor Tesisleri ve Kültür Merkezleri ile donatılacak, termal turizmi ve tedavi merkezi haline gelecektir. Doğru imar planları yapılarak, alt yapıların, yapılaşmadan önce geçekleştirilmesi sağlanacaktır. Şehrimizin önümüzdeki elli yıllık içme suyu ihtiyacı; baraj ve yeraltı suyu kaynaklarından karşılanacaktır. Rekreasyon ve çevre düzenlemesi yapılarak, Kızılırmak’ın nimetlerinden gerektiği gibi yararlanılacaktır. ( Nevşehir ili Avanos İlçesi, Eskişehir porsuk çayı rekreasyon alanları gibi) Sanayi mahallemizde bulunan küçük sanayi sitesi, Hz. Bilal Habeşi Camisinden başlayarak, Ali İhsan Kalmaz Parkına kadar olan alanın tamamı, park, bahçe ve su kültürünün yoğun yaşandığı, Kültür Merkezleri, Restoran, Çay Bahçeleri, Sinema Salonu, Spor Salonu, Çocuk Oyun Alanları, Otopark Alanları, Nikah Salonu, Düğün Salonu, Yürüyüş Yolları gibi, birçok sosyal tesisin bulunduğu büyük bir kültür sitesi haline getirilecektir. Bugün şehrin metruk görüntüsü olan, eski Samsun yolu, canlandırılacak, modern bir şehir görüntüsüne kavuşturulacaktır.

 

Kırıkkale’nin ekonomik hayatı canlı olacak

Kırıkkale organize sanayi bölgesinden başlayarak, Kırıkkale Üniversitesi, Yenişehir, Küçük Sanayi Sitesi ve Otogarı da içine alan, Hafif Raylı sistemle, eski Samsun yolundan devam ederek, Başpınar kavşağı, oradan Yuva ve Karşıyaka Mahallesine, Cumhuriyet Meydanından da, Atatürk Bulvarına, oradan da tekrar eski Samsun yoluna devam eden, hafif raylı sistemle ring sistemi oluşturulacaktır. Diğer yerleşim yerleri arasındaki entegrasyon, bu şekilde sağlanmış olacaktır. Bu proje, aynı zamanda şehrin gelişmesine dönük, Balışeyh yolu, Keskin yolu ve Ankara çıkışına yapılacak olan uydu kentlerin ulaşım altyapısını oluşturacaktır. Böylece, ileride kurulacak olan uydu kentler, hafif raylı sistemle birbirine bağlanarak, ulaşım alt yapısı tamamlanmış olacaktır. Böylece Kırıkkale’nin ekonomik hayatının sürekli canlı tutulması amaçlanmaktadır. Bu ve buna benzer projelerimizle, Kırıkkale’de istihdama yönelik, sosyal ve kültürel alana ait projelerimiz sayesinde, Kırıkkale’mizin her kesimine, esnafına, sanayicisine ve işsizine daha çok iş ve aş imkanı sağlanması amaçlanmaktadır” şeklinde ifadelerde bulundu. Gündoğan’ın başvurusunu kabul eden İl Başkanı Mehmet Demir, süreçte başarılar diledi.

Haber Merkezi

    Yorumlar

banner123
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 08 Şubat 2016 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 06 Şubat 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner101