banner35
26 Haziran 2017 Pazartesi

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

“MHP; Türk milletinin ta kendisidir”

MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, hafta sonunda gerçekleştirilecek olan il kongresi öncesinde basın mensuplarıyla kahvaltı da bir araya geldi. Kongreye tek listeyle girecek olan mevcut başkan Erdal Baloğlu, “Bizim siyasetimizin öznesi insan, nesnesi devlet, yüklemi demokrasi, cümlesi ise millettir. Milliyetçi Hareket Partisi bu yüzden Türk milletinin ta kendisidir.

18 Mayıs 2017 Perşembe 19:58
Bu haber 206 kez okundu
 “MHP; Türk milletinin ta kendisidir”

Baloğlu tek listeyle yeniden aday

Hafta sonunda yapılacak olan il kongresi öncesinde Altunbilekler Sofrası’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen mevcut başkan Erdal Baloğlu, ilçe kongrelerini tamamlayan MHP’nin 41 şehrin il kongresini 21 Mayıs tarihinde aynı anda yapılacağını söyledi. Basın mensuplarıyla sohbetinde kongrenin tek liste şekilde gerçekleşeceğini ve yeniden aday olduğunu ifade eden Baloğlu, “Bir önceki kongreden bu güne kadar belki de tarihimizin unutulmayacak gündem ve olaylarına beraber şahit olduk. Yüce Allah’ıma şükürler olsun ki Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak bu sınavda sınıfta kalmadık. Vizyon ve misyonumuzun sadece yazılarda değil gereken her şartta milletimizin yanında olduğunu gördük ve gösterdik. Siyasi ve coğrafi gelişmeler ışığında yeni sınav ve sorumlulukların arifesinde gerçekleştireceğimiz kongrelerin öneminin bir kez daha hatırlanması ve buna göre bir yapılanma içerisinde olunması da zaruriyet olmuştur.”dedi.

Türkiye’yi milletimiz fırsat verdiğinde biz inşa edeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kaypak fikirlerin buluşma mekânı olmadığını, tezgahlanan oyunların bir bir bozulduğunu belirten Baloğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi için siyaset kısa vadeli ve ucuz kişisel çıkarların dirsek dirseğe yarıştığı bir koşu parkuru değildir. MHP, siyasi köklerini inkâr ederek yabancı çekim merkezlerine kapılmışların bekleme odası değildir. Fikri tutarlılıklarının olmadığı, ilkelerinin ayaklar altında çiğnendiği, meselelere günübirlik bakanların toplanma yeri değildir. İnsan, millet ve dünyaya bakışın yabancı tesirlerle her gün, her saat değiştiği kaypak fikirlerin buluşma mekânı değildir. Duruma göre şekilden şekle, kılıktan kılığa girenlerin, durmadan kostüm değiştirenlerin ve nabza göre şerbet verenlerin tiyatro sahnesi değildir. Girdiği kabın şeklini alan, üst üste taktığı maskelerden gerçek yüzü görünmez hale gelmişlerin makyaj malzemesi değildir.  Partimiz, yıllardır dozu yavaş yavaş arttırılan bir algı operasyonuyla karşı karşıyadır. Ama MHP, tezgâhlanan tüm oyunları bozmuştur, bundan sonra da bozmaya devam edecektir. Göreceksiniz ki algıyla değil bilgiyle, inançla aşkla yönetilen Türkiye’yi milletimiz fırsat verdiğinde biz inşa edeceğiz.”dedi.

Bu kutlu yolda inandık ve söz verdik

Baloğlu, “Şunu biliniz ki, Türk ve İslam Dünyasının umudu, hainlerin kâbusu olacağız. Bu saatten sonra biten ve yok olan hainlerin hayalleri ve beyhude çabaları, yükselen ise milli ve manevi değerler olacaktır.  Bizimi siyasetimizin öznesi insan, nesnesi devlet, yüklemi demokrasi, cümlesi ise millettir. Milliyetçi Hareket Partisi bu yüzden Türk milletinin ta kendisidir. Zira bizim siyasetimizin yol haritasında hiçbir zaman istismar, aldatma, yalan, riya, ikiyüzlülük olmayacak, yalnızca ve yalnızca sabır, akıl, şuur, denge, ihtiyat, heyecan ve dava adamlığı yer alacaktır.  Biz vatan, millet, devlet ve bayrak sevdasıyla çıkılan yolda kirli ve ucuz siyasetin batağına saplanmadık, bundan sonra da saplanmayacağız.  Bu doğrultuda da 21 Mayıs 2017 Pazar günü kongremizi gerçekleştireceğiz.  Kongrelerini tamamlamış olan ilçe başkan ve yönetimleri ile beraber çıktığımız bu kutlu yolda ülkemizin, milletimizin, vatanımızın ve şehrimizin faydasına çalışmaya inandık ve söz verdik. Şimdi ise bu çalışmalarımızı daha iyi şekilde devam ettirebilmek için yeniden adayım ve 21 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Beyaz Saray Düğün Salonunda yapılacak olan kongremizde MHP’nin toyuna tüm hemşerilerimizi, delegelerimizi ve partililerimizi davet ediyorum.”

Haber-Foto: Mehmet Ali Soyer

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV