banner52
10 Şubat 2016 Çarşamba

Dev yayın balığı yakaladılar

ALPARSLANLAR MALAZGİRT’TE

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan büyük kumandan Sultan Alparslan’ın kahramanlığını ve Malazgirt Savaşı’nı binlerce gencin katılımıyla kutlandı.

27 Ağustos 2013 Salı 19:24
Bu haber 403 kez okundu
ALPARSLANLAR MALAZGİRT’TE

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Sultan Alparslan"ın adını verdiği ve projede 1071 'Alparslan' ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen binlerce genç, 26 Ağustos 2013’te Malazgirt Savaşı’nın yapıldığı Malazgirt Ovası’nda buluştu
Sultan Alparslan ve askerleri gibi kıl çadırlarında konaklayan gençler, zaferin 942. yıldönümünde ecdadın hatırasını yerinde yâd etti.

KATILIMCI GENÇLERDEN 1071’İNİN İSMİ ALPARSLAN!
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katılımıyla gerçekleşecek organizasyona Kırıkkale’den 12 Alparslan katıldı. Projenin en ilginç noktalarından biri de Muş’un Malazgirt ilçesinde toplanacak olan gençler arasında 1071 tanesinin isminin Alparslan olması.
Program, tarihteki sürece uygun olarak 26 Ağustos’ta 1071’e ithafen sabah namazının kılınmasının ardından başladı. Ovada toplanan olan gençler, ilginç bir canlandırma ile karşılaştılar. Sultan Alparslan ile Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen’in orduları arasında gerçekleşen savaş, açık havada tiyatro gösterisi ile canlandırıldı. Tiyatronun ardından “Doğadaki İnsan” programı ile herkesin beğenisini kazanan Serdar Kılıç, şehrin temsili anahtarını bir devlet büyüğüne teslim etti.

Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: ALPARSLANLAR MALAZGİRT’TE

    Yorumlar

banner123
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 10 Şubat 2016 Manşeti
  • Yenigün Gazetesi - Kırıkkale'nin Yenigün'ü - 09 Şubat 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner101