banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Geleneksel çocuk oyunlarında final

2016 - 2017 yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 17 – 23 Mayıs 2017 tarihlerinde Yenimahalle Spor Salonunda düzenlenen Okullar arası Geleneksel Çocuk Oyunları müsabakaları sona erdi.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 20:31
Bu haber 153 kez okundu
 Geleneksel çocuk oyunlarında final

10 okuldan 90 sporcu katıldı

Kaleli Yakan Top, Mendil Kapmaca, Tombik, Yağ Satarım Bal Satarım olmak üzere 4 kategoride düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları müsabakalarına 10 okuldan 90 sporcu katıldı.  Ödül töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, “Geleneksel Çocuk Oyunları müsabakalarında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı  yeni nesillere aktararak çocuklarımızın yoğun ders maratonu arasında eğlenebilecekleri ve kaynaşabilecekleri bir ortam  oluşturduk. Amacımız, oyun çağında ki çocuklarımızı dışarıya çıkararak sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve unutulmaya yüz tutan bu anonim oyunlarımızı yeni nesillerimize aktarabilmek. Türkiye genelinde düzenlenen bu yarışmaya Bakanlığımız büyük önem veriyor. İlimizde de yarışmalar büyük ilgi gördü. Bütün okullarımız bu yarışmalara katıldı. Yeni nesillere bu geleneksel oyunlarımızı gösterme ve sevdirme fırsatı bulduk." dedi.

Yaz spor okulları kayıtları başladı

Konuşmasının devamında Yaz Spor Okullarına değinen Ünlü; 29 Haziran-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yaz spor okullarının gençlerin sosyalleşmesini sağladığını, gençleri teknoloji bağımlısı olmaktan kurtardığını dile getirdi. Ünlü, Yaz Spor Okullarının kayıtlarının Cumhuriyet Meydanı, 17 Ağustos Spor Salonu, Yenimahalle Spor Salonunda yapıldığını ve tüm öğrencilerimizin 30 branşta gerçekleştirilecek olan yaz spor okullarına davetli olduğunu belirtti.

 

Haber-Foto: Adem Dölek

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV