banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Terör Bitsin, Silahlar sussun, Basketbol Konuşsun

Kırıkkalegücü Gençlik ve spor kulübü Ortadoğu da yaşanan savaşa dur demek adına “Terör Bitsin, Silahlar sussun, Basketbol Konuşsun’’ projesini hayata geçirmeye çalışıyor. Ortadoğu 15 temmuz Barış kupası adı altında Ankara’da düşünen projeye bir çok ülkeden katılım olması bekleniyor.

05 Mayıs 2017 Cuma 06:56
Bu haber 209 kez okundu
 Terör Bitsin, Silahlar sussun, Basketbol Konuşsun

BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ

İlk kapsamda Türkiye Basketbol Federasyonuna dilekçe yollayarak projeyi onaylatmak isteyen Kırıkkalegücü savaşın bitmesi barışın gelmesini istiyor. Kırıkkalegücü Başkanı Güven Gündüz yaptığı açıklamada “Kırıkkalegücü Gençlik ve Spor Kulübü olarak terörle ve savaşla uğraşan bölgemiz Ortadoğu'da " terör bitsin, silahlar sussun, basketbol konuşsun " projesini başlatmayı düşünmekteyiz. Bu anlamda yıllarca terörle mücadele eden başta ülkemiz Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, İsrail, Irak, İran, Mısır, Afganistan ve Pakistan, Libya, Filistin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelerin ulusal basketbol takımlarını ülkemize davet ederek " Ortadoğu 15 Temmuz Barış Kupası" düzenlemek için girişim başlatmış bulunmaktayız. ‘’dedi.

DESTEK VERECEĞİNE İNANIYORUZ

Gündüz açıklamasının devamında ise “Projenin hayata geçmesi ile birlikte organizasyon tarihleri 07.07.2017 - 15.07.2017 arasında planlanmaktadır. Turnuvanın daha da anlamlı olabilmesi için final maçı ve kupa töreninin 15.07.2017 tarihinde olması planlanmaktadır. Bu anlamlı kupanın tüm dünya ülkelerine basketbolun ve sporun kardeşlik olduğu bilinciyle tüm dünyaya bir mesaj vermesi düşüncesiyle Türkiye Basketbol Federasyonu'nun öncü olarak bu projeye destek vereceğine inanıyoruz. Bu projenin hayata geçebilmesi hususunda gereğini bilgilerinize saygılarımla arz ederim.”dedi.Haber-Foto:Şahin Karakoç

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV