banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Ücretsiz gençlik kampları başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği Yaz Gençlik Kampları’nın başvuruları başladı. Gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplar için başvuru tarihleri birinci dönem 1 – 25 Mayıs, ikinci dönem 25 Mayıs – 10 Temmuz olarak belirlendi. Kamplar ise 10 Haziran – 16 Eylül arasında yapılacak. 2017 yılı içerisinde yaklaşık Türkiye Geneli 120 bin genç, Kırıkkale’den ise 270 gencin yararlanması hedefleniyor.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 21:45
Bu haber 306 kez okundu
 Ücretsiz gençlik kampları başvuruları başladı

Gençlerin ulaşım dâhil bütün ihtiyaçlarını bakanlık karşılayacak

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu 36 gençlik kampına katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak. Katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için ayrıca seyahat ve sağlık sigortası yaptırılacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü yapmış olduğu açıklamada, “7 günlük dönemler halinde ve kız ile erkek gruplarının ayrı ayrı katılacakları kamplara, başvurular online olarak internet üzerinden yapılacaktır.  Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecek. Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa katılmaları doğrudan gerçekleştirilecektir. Aile aylık net geliri, 2016 - 2017 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, Gençlik merkezi üyelerine, Kamplarımıza katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara,Yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacaktır.”dedi.

Kamplara bakanlık otomasyonu atayacak

Kamp atamalarının bakanlık otomasyonu tarafından yapılacağını belirten Ünlü, “Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacak. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar Kırıkkale Gençlik Merkezine şahsen gelerek onaylatması gerekecektir.”dedi.

12 – 22 Yaş Grubu Gençler Başvurabilecek

Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecek. 12-13 yaş grubu (2004-2005 doğumlular) kızlar Mavi(Deniz) kamplara, 14-22 yaş grubu (1995-2003 doğumlular) kızlar Yeşil(Doğa) kamplara, 12-15 yaş grubu (2002-2005 doğumlular) erkekler Mavi(Deniz) kamplara, 16-22 yaş grubu (1995-2001 doğumlular) erkekler Yeşil(Doğa) kamplara başvuru yapabilecek. 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kayıt olamadıkları yaz kampına başvuruları kabul edilmeyecek. Yaz kamplarına katılmak isteyenler, kamp kataloğuna “ http://kampbasvuru.gsb.gov.tr/Basvuru.aspx “    adresinden ulaşabilir. Haber-Mehmet Ali Soyer

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV