banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Yaz spor okulları start aldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları 30 branşta 40 antrenör ve 4 bin 850 sporcunun katılımıyla start aldı.

29 Haziran 2017 Perşembe 19:44
Bu haber 160 kez okundu
 Yaz spor okulları start aldı

30 branşta 40 antrenör, 4 bin 850 sporcu
2017 yılı Yaz Okullarının açılışı 17 Ağustos Kapalı Spor Salonunda düzenlenen tören ile yapıldı. Tören sporcuların geçişinin ardından Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, 81 ilde eş zamanlı olarak yaz spor okullarının başladığını belirterek, “Çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürüne katkı sağlamak amacıyla uygulanan il spor merkezleri yaz spor okulları açılacaktır. Kurslarımız 30 branşta 40 antrenör, 4 bin 850 sporcunun katılımıyla yapılacaktır.”dedi.
Eğitim ve öğretim döneminde de devamı sağlanacak
Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutularak enerjilerinin sportif faaliyetlerde harcayacağını belirten Ünlü, “Yaz okulları sayesinde gençlerimizin yeteneklerini tespit ederek eğitim, öğretim döneminde de devamını sağlanacaktır. Kendilerini boşlukta hissetmeyecekler, enerjilerini sporla değerlendireceklerdir. Fiziki anlamda gelişimlerinin tamamlanmasında yararlar sağladığı gibi aynı zamanda sosyalleşmelerine de imkân sağlayacaktır. Amacımız bilgi, beceri ve sosyal faaliyetlerini geliştirmek ve bu sayede gençlerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoyarak spor yapmalarını sağlamaktır. Yaz spor okulları ile öğrencilerin, boş zamanlarını değerlendirmek, sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek ve yetenekli öğrencileri tespit etmektir.”dedi.

Spor, bir yaşam kültürüdür
Spor tesislerinin gençlerin hizmetinde olduğunu söyleyen Ünlü, “Sportif faaliyetler ile milli, manevi ve kültürel değerlerini bilen ve ona göre davranan, kendini kontrol edebilen, başkalarına karşı saygılı, ölçülü ve planlı bir şekilde çalışan,  rekabet içerisinde birlikte iş yapmaktan hoşlanan, yapıcı, yaratıcı ve üretici bireyler yetiştirme amaçlanmaktadır. Spor, bir yaşam kültürüdür. Bu kültürü çocuklarımıza vermek hepimizin görevidir. Tüm spor tesislerimiz daima açık olup sizlerin hizmetinizdedir.  Spor kulüplerine ve özel eğitim kurumlarına yaz spor okulları boyunca tesis ve antrenör desteğimiz devam edecektir.”diye konuştu.


Gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı
Ünlü konuşmalarının son bölümünde, “Bakanlığımız ile Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Belediyeler ve sivil toplum kuruluşları arasında protokoller yapılmıştır. Bu protokollerle gençlere sporu sevdirmek, boş vakitlerini spor yaparak geçirmelerini sağlamak, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Çalışmalarımız öncesindeki planlamalar doğrultusunda bizlere her türlü desteği ve katkıyı sağlayan Sayın Valimize, spor malzemeleri desteği sağlayan Sayın Belediye Başkanımıza, ilimizin değerli yöneticilerine, bizlere inanıp güvenen sevgili anne ve babalara ve antrenörlere teşekkür ediyorum.”ifadelerinde bulundu.  

Şampiyon sporcular olacaksınız
Vali Haktankaçmaz ise sporculara hitaben yaptığı konuşmada, “Amatör olarak başladığınız spor dallarında inşallah ileriki dönemlerde şampiyon sporcular olacaksınız. Yaklaşık 4 bin 850 sporcu burada amatör olarak spor dallarında spor eğitimi alacak. Burada bilmediğimiz, ismini duymadığımız birçok spor dalı var. İnşallah bu spor dallarında da yeni şampiyonlar çıkaracağız. Burada yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar edineceksiniz ve bu edindiğiniz arkadaşlıkları ve dostlukları iyi değerlendirirsiniz.”dedi.
Vatan, bayrak sevgisini de öğretiyorsunuz

Velilere ve antrenörlere de seslenen Vali Haktankaçmaz, “Bir sporcunun başarısı, sadece sporcunun çalışması ile değil, siz antrenörlerin de desteği ile olur. Sizler burada sporculara sadece bedensel eğitim değil, onlara vatan, bayrak sevgisini de öğretiyorsunuz. Onlara örnek oluyorsunuz. Disiplinli olmayı, çalışma disiplinini de öğretiyorsunuz. Saygın velilerimiz, sizler çocuklarınızın arkasında ki en büyük destekçilerisiniz. Onların amaçları doğrultusunda verdiğiniz destek ile onların büyük başarılara imza atmasında sizlerin payı büyük. Çocuklarınıza olan desteğinizi sakın bırakmayın.” dedi.

Gösteriler beğeni topladı

Konuşmanın ardından GSİM İl Müdürü Rifat Ünlü, Vali M. İlker Haktankaçmaz’a isminin yazılı olduğu formayı hediye etti. Açılış törenin sonunda sporcular branşlarına ait gösteriler sundular. Gösteriler büyük beğeni topladı. Yaz spor okullarının açılış törene Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü, Türkiye Harp Malulü Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Rıfat Öcal, Vatan için Can Verenler Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu, birim müdürleri, veliler ve sporcular katıldı.

Haber-Foto: Mehmet Ali Soyer

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV