banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Aile eğitimi alan sosyal çalışmacılara sertifika

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde ailelere ihtiyaç duyulan konularda aile eğitimi vermek üzere yetiştirilen ve 5 günlük eğitimi başarıyla tamamlayan 22 sosyal çalışmacıya sertifikaları törenle verildi.

28 Mayıs 2017 Pazar 16:07
Bu haber 161 kez okundu
 Aile eğitimi alan sosyal çalışmacılara sertifika

Sertifika töreni düzenlendi

Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Aile ve Toplum Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Beder Şen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Güngüneş, Milli Eğitim Müdür Yrd. Adnan Şener’in katılımı ile açılışı gerçekleşen ve 5 gün süren AEP Eğitici Eğitim Programı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen sertifika töreni ile son buldu. Kapanış programında söz alan katılımcılar eğitimin kendilerine katkı sağladığını ve en kısa zamanda il genelinde uyguladıklarını ifade ettiler.

Ailelere eğitim verecekler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmak üzere geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP), ülke genelinde program sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerini arttırmalarına, sahip oldukları her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 

22 kişi sertifika aldı

Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitim Programına, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda  görev yapan sosyal çalışmacılar, psikologlar, sosyologlar,  Milli Eğitim  Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan rehber öğretmenler , Halk Sağlığı Müdürlüğünde görev yapan psikolog ve sosyal çalışmacılar, İl Müftülüğünde görev yapan vaizelerin katılım sağlandı. 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında  gerçekleştirilen AEP Eğitici Eğitim Programı sonunda yapılan sınavda başarılı olan 22 kişi sertifika almaya hak kazandı.Haber-Foto:Şahin Karakoç

 

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV