banner35
27 Haziran 2017 Salı

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Başkan Uyar vatandaşın sofrasında

Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar iftarda, engellilerin hayatlarının kolaylaştırılmasıyla ilgili verdiği seminerlerle kentte farkındalık yaratan görme engelli Bekir Akdeniz’in hanesine konuk oldu.

16 Haziran 2017 Cuma 15:42
Bu haber 44 kez okundu
Başkan Uyar vatandaşın sofrasında

 Ramazanın o güzel feyzi ile yaşamaya çalışıyoruz

Başkan uyar yaptığı açıklamada, “Ramazanlar, birlikte olmanın, paylaşmanın doruğa çıktığı bir aydır. Bizde bu ayın gereğini yapmak için vatandaşlarla birlikte olmak için evlerini ziyaret ederek, onları bize misafir ediyoruz. Burada birlik ve beraberlik içerisinde iftar açıyoruz, dertlerimizi paylaşıyoruz. Ramazanın o güzel feyzi ile yaşamaya çalışıyoruz. Belediye başkanı olmadan önce hedefimiz; kapısı herkese açık olan, halkla iç içe olan bir belediye ve belediye başkanı olmaktı. Şu anda bunu da sağladığımıza inanıyorum. Ramazan aylarında da evlerde iftar açıp birlikte paylaşımlar yapıyoruz. Halkla birlikte olmak onların sofrasında bulunmak bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Ramazan sofraları sözün bittiği yerdir, sohbet etmek, ufak tefek sorunları dinlemek, halkla birlikte olmak bizi mutlu ediyor. İnşallah ziyaretlerimiz daha da devam edecek. Allah ramazanın feyzinden bizi mahrum etmesin.”dedi 

 


Medeniyeti batıda aramayalım

Bekir Akdeniz, eşi ve 4 yaşındaki oğulları Mücahit, Başkan ve Müftüye katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ziyaretten dolayı duygulanan Bekir Akdeniz, Ramazanlar kaynaşma ayıdır,birlik beraberlik ayıdır. Bundan sonra arada birde olsa böyle birlik beraberlik içerisinde Rabbim bir araya gelmeyi nasip etsin inşallah. Bu uygulamalar gerçekten çok güzel. Anadolu’da bu birlik beraberlik hep vardır. Makamlar koltuklar her zaman gelip geçicidir. Önemli olan toplum içinde bıraktığı değerlerdir. Bunlar çok güzel şeylerdir, kaynaşmaktır. Kaymakam, Başkan ve müftü halkla kaynaşmakla çok güzel etkiler yaratır,

Baş iyi olursa alt tabaka çok daha iyi kaynaşır iyi olur. Anadolu da esas olan budur. Medeniyet doğuda başladı, batıda aramayın. Mesela biz örf, adet ve geleneklerimizi gerçek manada uygularsak emin olun çok şey değişecek hayatlarımızda. Misafirlerimize canı gönülden çok teşekkür ederim.”dedi.

 

Dua edildi

İlçe Müftüsü Ahmet Altacı da önce iftar duası yaptı, sonra şükür duası ile hane sahiplerine dua etti.

Ziyarette Başkan İbrahim Uyar’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Sadullah Duyar, İlçe Müftüsü Ahmet Altacı da katıldı. Başkan Uyar, ziyaret sonunda küçük çocukları Mücahit Akdeniz’e oyuncak hediye etti.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV