banner35
26 Haziran 2017 Pazartesi

Başkan Sungur’dan Birlik ve Beraberlik İftarı

Hastalar, oy vermeleri için sandıklara taşındı

Kırıkkale‘de kamuya ait sağlık kuruluşlarında yataklı tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile evde bakım sağlık hizmetinden yararlanan toplam 137 hasta, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin sağladığı ulaşım ve sağlık hizmeti sayesinde anayasa değişikliği halk oylamasında vatandaşlık görevlerini yerine getirip sandık başına giderek oy kullandılar.

17 Nisan 2017 Pazartesi 20:25
Bu haber 610 kez okundu
 Hastalar, oy vermeleri için sandıklara taşındı

137 hasta oy vereceği okula nakledildi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sağlık Bakanlığı talimatı ile gerçekleştirdiği çalışmada, bünyesindeki sağlık kuruluşlarında yataklı tedavi gören hastalar ve refakatçilerin yanı sıra evde bakım sağlık hizmetlerinden yararlanan hastaların anayasa değişikliği halk oylamasında oy kullanmalarını sağlamak üzere Pazar günü oy kullanma süresi boyunca çalışma gerçekleştirdi. Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yataklı tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile evde bakım sağlık hizmetinden yararlanan hastalar, ambulanslar ve tahsis edilen araçlarla oy kullanacakları sandıklara taşındı. Gerçekleştirilen çalışma sayesinde, toplam 137 hasta ve hasta refakatçisinin oy kullandığı, yine evde bakım sağlık hizmetinden yararlanan hastaların da oy kullanmalarına imkan sağlandı.
Tam kadro mesai yaptılar
Oy kullanma süresince gerçekleştirilen mesai de Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Tekin Akça, İdari Mali İşler Müdürü Hakan Köksal’ın yanı sıra 3 Müdür Yardımcısı, 1 Başhekim Yardımcısı 9 şoför, 9 sağlık görevlisi ve 17 temizlik görevlisi yer aldı. 9 aracın görev yaptığı Referandum günün de yataklarından kalkıp oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getiren hastalara sağlık görevlileri eşlik etti. Hasta ve hasta yakınları sağlanan ulaşım ve sağlık hizmetinden dolayı Sağlık Bakanlığı'na, Kırıkkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine ve kendilerine refakat eden sağlık görevlilerine teşekkür ettiler.

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV