banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

İş kazaları ve hastalıkları önlenebilir

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, iş kazalarının yüzde %98’i, meslek hastalıklarının yüzde %99’unun önlenebilir iken; gerekli önlemler alınmadığı için ölümlerin devam ettiğini belirtti.

07 Mayıs 2017 Pazar 18:32
Bu haber 187 kez okundu
 İş kazaları ve hastalıkları önlenebilir

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMADIĞI İÇİN

Güngüneş yaptığı açıklamada, “Ülkemizde 1987 yılından bu yana her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arası “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” olarak kutlanmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çeşitli sempozyum ve toplantılarla ülkemizde “İş Sağlığı ve Güvenliği” bilincinin geliştirilmesi ve iş kazalarını önlemeye yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunulmaktadır. Çalışma hayatının en önemli konularından biri olan İş Sağlığı ve Güvenliği konusu tüm ülkelerin karşı karşıya olduğu ortak bir sorundur. Çünkü bu konu doğrudan insan sağlığı ve hayatı ile ilgilidir ve hiçbir şey insandan daha değerli değildir.

Yapılan araştırmalara göre iş kazalarının yüzde %98’i, meslek hastalıklarının yüzde %99’u önlenebilir iken; gerekli önlemler alınmadığı için maalesef her yıl iş kazaları ve meslek hastalıklarından dolayı birçok insan hayatını kaybetmektedir.İşyerlerinde önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği anlayışı ile hareket edilerek, tüm süreçlerde birinci önceliğin İş Sağlığı ve Güvenliğine verilmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması mutlaka sağlanmalıdır. Bu sene 31. düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasının çalışma hayatına olumlu katkılar sağlamasını diliyorum.”ifadelerinde bulundu. HABER-FOTO:MEHMET SUNGUR

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV