banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Kırıkkale’de "Lider Çocuk Tarım Kampı"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırıkkale Tarım İl Müdürlüğü çocuklarda doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak için "Lider Çocuk Tarım Kampı" düzenledi.

25 Mayıs 2017 Perşembe 20:15
Bu haber 166 kez okundu
Kırıkkale’de

Öğrenciler kırsalda üretmenin zorluklarını öğrendi

Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon Şube Müdürlüğünce hazırlanan etkinlikte Gündoğdu Manas İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ile 3 gün süren kampta öğrencilere tarımsal üretim, doğa bilinci, kırsal turizm, kırsal yaşam, kültür ve sanatı yaşatmak amacıyla çeşitli bilgiler verildi.

Sütün elde edilme aşamaları gösterildi

Kampın ilk gününde öğrencilerimizle İl Müdürlüğü Yerleşkesi ve Yapılan İşlerin Tanıtımı,

İl Müdürlüğü Yemekhanesinde birlikte öğle yemeği yedikten sonra İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda 21 Mayıs dünya süt günü olması vesilesiyle sağlıklı sütün elde edilme aşamaları ve sütün beslenmemizdeki yeri ve önemi anlatılarak okul sütü projesi hakkında Yem şubesi çalışanları bilgiler verdi.

Çiftlikler ziyaret edildi

2017 yılının  “Kalkınma için sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı” olarak ilan edilmesi sebebiyle, çocuklara turizmin önemi, kırsal turizm konusu ve kırsal turizm sunu ve görseller anlatıldı. Üreticilerin büyük çiftlik işletmeleri ziyaret edilerek, yapılan üretim aşamaları ve kırsalda hayat gösterilerek üretmenin önemi anlatıldı.

Tarihi mekanlar ziyaret edildi

İkinci günde ise öğrencilere, kırsal turizm etkinlikleri çerçevesinde Keskin ilçesindeki tarihi ve kültürel yapılar gün boyunca sırasıyla ziyaret edildi. Yöresel tatların tanıtımı için gözleme ayran ikram edildi. Köprüköy’e gidilerek tarihi Çeşnigir Köprüsü, Ünlü Ressam Rahmi Pehlivanlı’nın tarihi evi, Hacı Taşan Sanat Merkezi, tarihi Taş Mektep ziyaret edildi.  Ayrıca turizmin önemi ve kırsal turizm hakkında kompozisyon yarışması düzenlendi. Haber-Foto:Adem Dölek 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV