banner36
25 Temmuz 2017 Salı

Kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklenmiyor

"Kostak" profesyonel yürüteçle yuvasına döndü

Kırıkkale'de, araç çarpması sonucu arka ayakları tutmayan ve bir vatandaşın yürüyebilmesi için pazar arabasının tekerleklerini kullanarak yürüteç yaptığı sokak köpeği "Kostak", Ankara'daki tedavisinin ardından profesyonel bir yürütece kavuştu.

09 Mayıs 2017 Salı 19:41
Bu haber 187 kez okundu

Özel bir klinikteki bir dizi tedavi ve ameliyattan geçti

Arka ayaklarını kullanamadığı için sürünen, kendisine sahip çıkan Mehmet Köksal'ın pazar arabasından yaptığı yürüteçle yürümeye çalışırken haberi yapılan Kostak'a, başkentte özel bir klinikteki bir dizi tedavi ve ameliyatın ardından profesyonel yürüteç verildi. Pazar arabasından kurtulan Kostak, Ahılı köyü girişindeki yuvasına döndü. Kostak'ı tedavisinin ardından Ahılı köyüne getiren Köksal, bir aydan fazla süren tedavinin bittiğini ve köpeği arkadaşlarının yanına getirdiğini söyledi.

Allah razı olsun, köpeğimiz artık sürünmekten kurtuldu

Sevincinin biraz buruk olduğunu anlatan Mehmet Köksal, şöyle konuştu: "Ben onun koşa koşa gelmesini isterdim, olmadı, kaderi böyleymiş. Bundan sonraki hayatında beraberiz. Ankara'da tedavi sürecinde öncelikle MR'ı çekildi. Ameliyat oldu ancak tedavi süreci geçtiği için bir şey yapamadılar. Klinikteki doktorlara ve bu yürüteci veren yardımsever vatandaşa teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Köpeğimiz artık sürünmekten kurtuldu, daha rahat hareket edebileceği profesyonel bir yürütece kavuştu. Ona burada yuva da yaptım. Bundan sonra bu benim evladımdır. Her türlü yardımda bulunup ona bakacağım."

Kostak ne yazık ki felç kalacak

Kostak'ın geçirdiği kaza sonucunda omuriliğinde baskı oluştuğunu ve felç kalacağını ifade eden Köksal, köpeğin tedavisine geç kalındığı için yürüteç olmadan yürüyemeyeceğini vurguladı.

Yardımseverlerden yardım bekliyorum

Klinik ücretinin ödenmediğini, 5 bin liranın ödenmesi gerektiğini belirten Mehmet Köksal, "Klinik ücretini karşılamak için imkanım yok. Yardımseverlerden yardım bekliyorum. Bu ücreti benden talep etmediler ancak bu 5 bin liranın ödenmesi gerekiyor. Ben insanlara merhameti ve hayvan sevgisini biraz olsun aşılayabildiysem, en büyük ödül odur bana. Hayvan sevgisi insan için çok önemlidir. Hayvan sevgisi olmayanın ruhunun yarısı eksiktir." dedi.

Köpekleri beslemeye devam edeceğim

Köksal, Kostak'ın arkadaşlarına kavuştuğunu, köpeklerin de onu özlediğini anlatarak, "Hemen yanına geldiler. Onunla birlikte yemek yediler. Ben bu köpekleri beslemeye devam edeceğim. Burada banyosuna kadar yaptıracağım inşallah. Artık bunlar bana emanet." ifadelerini kullandı.

Haber-Foto:A.A

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 25 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV