banner35
27 Haziran 2017 Salı

Allah ağzımızın tadını bozmasın

Ramazan’da sigarayı bırakın

Sağlık İl Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Ramazan ayının sigarayı bırakmak için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Güngüneş, ’’Sigara psikolojik olarak bırakılabilir, bunun için insanların sigaranın zararlarını düşünmeleri gerekmektedir’’ dedi.

05 Haziran 2017 Pazartesi 22:11
Bu haber 134 kez okundu
 Ramazan’da sigarayı bırakın

ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Güngüneş, kişileri, toplumları ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından korumak ve herkesin temiz hava soluyabilmesinin sağlanması amacını taşıyan,"4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrol Hakkında Kanunun da çıkması ile vatandaşta sigarayı bırakma konusunda ciddi bir bilinç oluştuğunu, mübarek ramazan ayının da sigarayı bırakmak için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

AŞIRI SİNİRLİLİK HALİ

Güngüne açıklamasında şu ifadeleri kullandı, ’’Ramazan ayını, sigara bırakmak açısından iyi bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Sigarayı bırakmak için en uygun dönemin oruç tutulduğu günler olan ramazan ayıdır. Kişi sigarayı bırakma konusunda kendisini zihinsel olarak iyice kararlı bir duruma getirirse sigarayı bırakır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır: Hepimizin fark ettiği gibi Ramazan’ın özellikle ilk günlerinde insanlarda aşırı sinirlilik hali mevcuttur. “Sinirlilik, yoksunluk sendromunun en önemli belirtilerinden biridir. Tiryakilerin ramazan başında kendilerini sigarayı bırakma konusunda hazırlamaları halinde sigaradan kurtulabileceklerdir’’ Haber-Foto:Mehmet Sungur

 

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV