banner36
22 Temmuz 2017 Cumartesi

Şehir parkı son aşamada

Ramazan’da yardım kervanı

Son dönemlerde yaşanan krizlerle ekonomik durumu daha da bozulan vatandaşın imdadına Ramazan ayı yetişti. Yardımsever vatandaşlar, maddi durumu iyi olmayan insanlara kol kanat geriyor.

02 Haziran 2017 Cuma 19:39
Bu haber 197 kez okundu
Ramazan’da yardım kervanı

Yardımlaşma zirve yaptı
Bolluk ve bereketin habercisi, yardımlaşma ve dayanışmanın daha fazla yaşandığı Ramazan ayı, geçim sıkıntısı çeken vatandaşı rahatlattı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yanı sıra, yardımsever vatandaşlar ve işadamlarının kurduğu iftar sofralarında yaşadıkları sorunları unutma fırsatı bulmaya başlayan yüzlerce insan, “İyi ki Ramazan ayı var” demekten kendilerini alamadılar. Son dönemlerde yaşanan krizlerle ekonomik durumu daha da bozulan vatandaşın imdadına Ramazan ayı yetişti. Ramazan ayı tüm güzelliklerini sıkıntı içindeki insanlara yaşatmaya başladı. Esnafın sıkıntılarına bir nebze olsun çözüm bulduğu Ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışma her zamanki gibi zirveye çıkmaya başladı. Kimileri yiyeceği iki ekmeğinden birini komşusuyla paylaşmaya, durumu iyi olanlar da daha fazlasını yapmak için tüm imkânlarını seferber etti.

 


Mükemmel dayanışma
Her ne kadar dağıtımlarda bazı sorunlar yaşansa da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı durumu iyi olmayan vatandaşlara kucak açtı. Belediye, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere, İşadamları, yardımseverler de bu kervana güçlerinin yettiği kadar katılmaya başladı. Türk insanının mükemmel dayanışmasını bir kez daha gözler önüne seren görüntüler, Ramazan’a has güzellikler olarak hafızalarımızda yerini aldı. Her şeye rağmen insanların ekonomik sıkıntılardan ne ölçüde etkilendiğini göstermesi açısından Ramazan ayı bir ayna görevi üstlendi. Yardım almak için kurulan iftar sofraları önünde daha şimdiden oluşan kalabalıklarda sıra bekleyenler, artık sorunlarına kalıcı çözüm bulunması dileklerini tekrarladılar. Haber-Foto:Mehmet Sungur

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 22 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 21 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV