banner36
27 Temmuz 2017 Perşembe

Otopark ve baks geçit çalışmaları hızlanıyor

Sağlık-Sen 244 bin üye sayısına ulaştı

Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, genel merkezin 244 bin üye sayısına ulaşarak yine genel yetkili sendika olduğunu bildirdi.

29 Mayıs 2017 Pazartesi 19:22
Bu haber 222 kez okundu
Sağlık-Sen 244 bin üye sayısına ulaştı

Yetki yine Sağlık-Sen’de

Sağlık-Sen genel merkezinin 244 bin üye sayısına ulaşarak yetkili sendika olduğunu ifade eden Şube Başkanı Recep Akdoğan, “Memur-Sen konfederasyonuna bağlı 12 iş kolunun en güçlü sesi Sağlık-Sen ildeki en yakın sendikaya toplamda 652 fark atarak yetkiyi tekrar omuzladı. Ülkemizin son 15 yıllık geçmişinde elde edilen kazanımlar, temel hak ve özgürlüklerde Memur-Sen’in imzasının olduğu aşikardır. Çağı kurtarmanın eylemi olarak gördüğümüz sendikal çalışmamız, ülkeyi yeniden inşa edecek erdemliler hareketi olup, bu da ülkemize hizmet etme yolunda önemli bir yolculuktur. Bu kutlu yolculuk teşkilatımız ve üyelerimiz sayesinde geniş kitlelere yayılarak büyümektedir. Sağlık-Sen genel merkezimiz 244 bin üye sayısına ulaşarak yine genel yetkili sendika olmuştur.”dedi. Şube Başkanı Recep Akdoğan yetkili sendika olmanın yanı sıra yürütülen çalışmalardan bahsetti.

MAAŞA YÜZDELİK ZAM: Bütün kamu görevlilerine; 2016 yılı için yüzde 6+5, 2017 için yüzde 3+4 zam elde ettik. Enflasyon farkı oluşması halinde her iki yıl için de fark ödenecek.

YILLIK İZİNLERDE DÖNER SERMAYE KESİNTİSİ: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında, Üniversite Hastaneleri’nde ve Adli Tıp Kurumu’nda görev yapanların ayda 5 güne, yılda 10 güne kadar olan yıllık izinlerinde döner sermayeden kesinti yapılmayacak!

EMEKLİ MAAŞ VE İKRAMİYESİ: Tüm çalışanlarımızın emekli maaşlarının ve emekli ikramiyesinin artmasını sağlayacak Özel Hizmet Tazminatı yansıtma oranlarının 15 puan artırılmasını sağladık. (Kazanımımız sayesinde emekli ikramiyesinin 3800 TL, emekli maşlarının 100 TL artırılmasını sağladık.)

2005’DEN SONRA MEMUR OLANLARA 1 DERECE: Hizmet kolumuza bağlı Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu ve Üniversite Hastanelerinde 2005 yılından sonra göreve başlayan 300 bin çalışanımıza 1 Derece kazandık! (Kazanımımız sayesinde düşülen dereceye göre 250 TL’ye kadar ek kazanç elde edildi)

ASPB’DE NÖBET ÜCRETLERİ: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda nöbet tutan çalışanların nöbet ücretlerinin her nöbet günü için 4 saate haftada 12 saate çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda nöbet tutan yaklaşık iki bin personel 200 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

4/C’LİLERE EK ÖDEME: Kazanımımız sayesinde ek ödeme alamayan 4/C’lilere 150 TL ek ödeme yapılmasını sağladık.

AFAD’A BAĞLI KAMPLARIN BULUNDUĞU İLLERİN TAVAN KATSAYISI: AFAD’a bağlı kampların bulunduğu illerde görev yapan hekim dışı sağlık çalışanlarının tavan katsayılarını 1.80’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde bu illerde görev yapan sağlık çalışanlarının 200 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

112 PERSONELİNE NAKDİ YEMEK YARDIMI: Yemek hizmetinden faydalanamayan 112 personeline nakdi yemek yardımı yapılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde yemek hizmetinden yararlanamayan 112 personeline 174 TL nakdi yemek bedeli ödenecek.)

ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN TAVAN KATSAYILARI: Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık personelinin tavan katsayılarının 1.50’den 1.70’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde GİH, TH, YH sınıfına 100 TL’ye kadar, sağlık hizmetleri sınıfına 200 TL’ye kadar ek ödeme kazandık.)

ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN DÖNER SERMAYE KATSAYILARI: Üniversite hastanelerinde görev yapanların döner sermaye katsayılarının YÖK ile birlikte daha adil bir şekilde yeniden değerlendirilmesi kararını aldırdık.

SAĞLIKTA LİSANS TAMAMLAMA: Sağlık hizmetleri sınıfında ki tüm çalışanlarımıza sağlıkta lisans tamamlama hakkını elde ettik.

YIPRANMA PAYI: Sağlık çalışanlarına yıpranma payı konusu 2012 yılında ilk defa Sağlık-Sen tarafından gündeme getirilmiştir. Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi için Bilim Kurulu kurulmasını sağladık! Ve bütün sağlık çalışanları yıpranma payı alana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz.

SAĞLIKTA ŞİDDET: Sağlık Sen olarak mücadele ettiğimiz bir konuda Sağlıkta Şiddet Sağlıkta şiddetin önlenmesi için sendika olarak büyük bir mücadele vermekteyiz. Bu konuda Genel Merkezimiz çalıştay düzenleyerek sonuçlarını ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşmıştır. Şiddet uygulayanın tutuklu yargılanması sendika genel merkezimizin önerileri arasındadır. Ceza Muhakemeleri Kanunu’nda yapılması gereken bir düzenleme nedeniyle tutuklu yargılama yapılamamaktadır. Arkadaşlarımız saldırıya uğruyor ve saldırganların ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılıyor. Şiddet uygulayanlar mutlak suretle tutuklu yargılanmalıdır. Şiddeti önlemek için caydırıcı tedbirlerin hayata geçmesi gerekmektedir. Sendikamızın diğer bir önerisi de sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) haklarından 6 ay boyunca faydalanamamalarıdır. Sağlık Sen olarak bu konunun da takipçisiyiz.

 

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 27 Temmuz 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 26 Temmuz 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV