29 Haziran 2017 Perşembe

Hasat dönemi yüzleri güldürdü

Uzun, “Yılın Sağlık Müdürü "seçildi

Kırıkkale Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun Antalya’nın Kemer ilçesinde Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği ile Uşak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Acil Sağlık Olimpiyatlarında “Yılın Sağlık Müdürü " ödülüne layık görüldü.

06 Kasım 2016 Pazar 20:42
Bu haber 319 kez okundu
 Uzun, “Yılın Sağlık Müdürü

Uluslararası Acil Sağlık Olimpiyatları, Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlendi. Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) ile Uşak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen olimpiyata, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Sırbistan, Makedonya ve Macaristan'dan yaklaşık 650 Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ile 112 Acil Sağlık görevlileri katıldı.

 

3 gün süren Olimpiyatlarda vakalara müdahale ile ilgili paneller yarışmalar ve çalıştayların yanı sıra, Diyarbakır Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar tarafından yakın zamanda yaşanan Diyarbakır'ın Sur ilçesinde gerçekleşen terörle mücadele çalışmaları kapsamında sunulan Acil Sağlık Hizmetleri hakkında sunum yaptı. Ankara Sağlık Müdürü Dr. Erkan Çiçek tarafından da 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişimi esnasında verilen Acil Sağlık Hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Olimpiyatta ayrıca Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun ise uyuşturucu ile mücadele kapsamında kentte başarı ile yürütülen ve bu alanda örnek bir proje olarak gösterilen (5 il'de daha uygulama kararı alınan) "Hayat Boşluk Kabul Etmez" projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.Sunum sonunda Dr. Mustafa Uzun organizasyon komitesi tarafından "Yılın Sağlık Müdürü" olarak seçildi. Dr. Mustafa Uzun'a, ödülünü TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi, AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç verdi. Dr. Tunç konuşmasında, “Toplum sağlığına göstermiş olduğu bu güzel ve örnek çalışmadan dolayı Dr. Mustafa Uzun'a teşekkür ederim.” dedi. Sağlık Müdürü Uzun, ödülünü alarak memnuniyeti dile getirdi ve “Uyuşturucu ile mücadelede sadece bir kurum yada kuruluş tek başına sorumlu olamamalı. Toplumun tüm kesimlerinin bu mücadelede yer alması gerekir. En etkin mücadele hiç kullanmamaktır. Bunun için de gerekli olan özellikle gençlerimizi bu konuda bilinçli ve duyarlı hale getirerek talebi azaltmalıyız. Bunun yanında bir nedenle ve maalesef bağımlı hale gelmiş gençlerimizin tedavilerini ve tedavi sonrası rehabilitasyonla birlikte hayata tekrar kazanılmalarını sağlayacak bu tür proje ve çalışmaların arttırılması gerekir. İlimizde 20’nin üzerinde genç kardeşimizi tekrar hayata kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve ailelerin duaları ve memnuniyetleri bizleri bu mücadelede daha da motive etmektedir. Bu konuda dualar bizim peşin ücretlerimiz ve kazancımızdır. Bu mücadelede bizlere her zaman destek veren Sayın valimiz Mehmet İlker Haktankaçmaz başta olmak üzere, proje ortaklarımız olan Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Müftülük ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının hepsine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Yenigün Haber Merkezi

    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 29 Haziran 2017 Manşeti
  • www.yenigungazetesi.com.tr - 24 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV