14.1 C
Kırıkkale
07/07/2022
Gündem

103 YILLIK GURUR VE COŞKUYLA

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı tarih olarak kabul edilen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. yılı Kırıkkale’de büyük bir coşkuyla kutlanacak.

 

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLIYOR

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yılı bugün Kırıkkale’de düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle birkaç yıldır kısıtlı katılımlarla yapılan kutlamalar bu yıl geniş katılımlı gerçekleşecek. 09.30’da 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik Yürüyüşüyle başlayacak etkinlikler Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında gerçekleşecek etkinliklerle devam edecek. Spor etkinliklerinin yanı sıra yağlı boya resim sergisi açılacak. Saat.19.00’da ise Cumhuriyet Meydanında Gençlik konseri düzenlenecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a gidişinin 103. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz” diye konuştu.

 

MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞIYLA

Vali Tekbıyıkoğlu mesajının devamında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de  gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesidir. Şüphesiz, toplumları ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi de gelişmenin itici gücü olan ve geleceğin mimarları kabul edilen genç nesiller olmuştur. Genç kuşakların yetişmesine büyük önem veren milletler daima ileriye gitmiş ve geleceğe umutla bakmışlardır. Gençliğimizin her bakımdan iyi yetiştirilmesi, spora yönlendirilmesi, kafa ve beden sağlığı ile kötü alışkanlıklardan uzak durulması açısından büyük önem arz etmektedir. Kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan, üretken ve sporu seven genç nesiller yetiştirmek hepimizin toplumsal sorumluluğu ve görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi. HABER. Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

İYİ Gençlik Kumanya Dağıttı

yonetici

İnsansız kara taşıtı fabrikası inşaat için gün sayıyor

yonetici

81 İl Valiliğine Pandemi genelgesi

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x