16.6 C
Kırıkkale
17/05/2021
Kırıkkale

30 bin fidan toprakla buluşacak

Ak Parti Kırıkkale teşkilatı daha yeşil bir Kırıkkale, geleceğe bir nefes sloganı ile 30 bin fidanı toprakla buruşturuyor. Proje kapsamında İl teşkilatı üyeleri ve doğa severler 3 bin fidanı toprakla buluşturdu.

 

İLK ETAPTA 3 BİN FİDAN DİKİLDİ

Ak Parti Kırıkkale teşkilatı sosyal sorumluluk projesi kapsamında ağaç dikme seferberliği başlattı. Proje kapsamında Kırıkkale-Ankara yolu kenarında bulunan Ak Parti Hatıra Ormanı alanına 30 bin yeni fidan dikimi gerçekleştirilecek. Daha yeşil bir Kırıkkale için harekete geçen AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı üyeleri ve doğaseverler ilk etapta 3 bin fidanı toprakla buluşturdu. Sabah saatlerinde gerçekleştiren programa katılan İl Başkanı Mustafa Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri birlikte fidanları toprakla buluşturarak can suyu verdi.

GELECEĞE NEFES OLUYORUZ

3 bin fidan dikimini gerçekleştirdiklerini belirten Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan “Bilindiği gibi hükümetimiz geçtiğimiz yıl Geleceğe Nefes projesi başlatmıştı. Ormanların korunması, çevrenin ağaçlandırılması hem yurdumuzun hem de dünyamızın ele aldığı temel konulardan biridir. Bizlerde daha yeşil bir Kırıkkale, geleceğe bir nefes olmak için 30 bin fidanı toprakla buruşturacağız. Bugün ilk etapta 3 fidanımızı toprakla buluşturduk. Geri kalan fidanlarımızı da peyderpey toprakla buluşturmaya devam edeceğiz. Kırıkkalemizde bol oksijenli ve daha fazla yeşil alanlara kavuşmak adına başlattığımız çalışmalarımız devam edecek. Ağaç dikme etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.  HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

7 kişiye 22 bin lira ceza

yonetici

Düğün Salonlarına Zabıta Denetimi

yonetici

Örnek İmam

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x